[wp-story id="118872"] -ANTEP SAVUNMASI VE KAHRAMANLIK PANORAMASI MÜZESİ KURULUYOR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.067,5200
 • EURO
  $1,0819
 • ALTIN
  $60.838,0500
 • BIST
  1,1639
-ANTEP SAVUNMASI VE KAHRAMANLIK PANORAMASI MÜZESİ KURULUYOR

-ANTEP SAVUNMASI VE KAHRAMANLIK PANORAMASI MÜZESİ KURULUYOR

-PANORAMA ÇALIŞMALARI KAMUOYLA PAYLAŞILACAK Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin merkezine yapılacak olan Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi’nin projesi tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi, milli mücadele döneminde şehrini, milletine, bayrağına olan bağlılığın verdiği güç ve azimle işgal kuvvetlerinden kurtaran, kahramanca verdikleri bu mücadeleyi ölümsüzleştirip kahramanlığın hikâyesini yazarak, kurtuluş savaşının meşalesini yakan Gazianteplilerin, bu kahramanlığını ölümsüzleştirerek gelecek nesillere […]

-PANORAMA ÇALIŞMALARI KAMUOYLA PAYLAŞILACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin merkezine yapılacak olan Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi’nin projesi tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi, milli mücadele döneminde şehrini, milletine, bayrağına olan bağlılığın verdiği güç ve azimle işgal kuvvetlerinden kurtaran, kahramanca verdikleri bu mücadeleyi ölümsüzleştirip kahramanlığın hikâyesini yazarak, kurtuluş savaşının meşalesini yakan Gazianteplilerin, bu kahramanlığını ölümsüzleştirerek gelecek nesillere aktarmak için başlattığı panorama ve müze projesini kamuoyuyla paylaşacak.

Gaziantep Savunması tarihinin çok önemli olduğunu, bu tarihi mirasın bir an önce gençlere ve çocuklara tanıtılması gerektiğini her fırsatta dile getiren Şahin’in yakından takip ettiği  müze, Gaziantep Kalesi’nin civarında bulunan ve yıkımı yapılan askeri lojmanların yerine kurulacak.

12 bin 539 metrekare bir alan üzerinde, 12 m. yüksekliğinde ve 113 m. uzunluğunda panoramik bir yağlı boya çalışmasıyla “Dünyada Bir İlk” olacağı belirtilen müzede, ayrıca diorama kısımları ile sosyal donatılardan oluşan bölümlerde yer alacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılacağı ve projeyi hazırlayan teknik heyetin projenin mimari, sanatsal ve içeriğindeki tarihi bilgilerini paylaşılacağı toplantı, 7 Mart Salı günü (yarın) saat 16.30’da Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM