[wp-story id="118872"] ATAY’DAN ÇARPICI TESPİTLER ve ANALİZLER – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.854,5400
 • EURO
  $0,9135
 • ALTIN
  $41.750,0000
 • BIST
  1,1686
ATAY’DAN ÇARPICI TESPİTLER ve ANALİZLER

ATAY’DAN ÇARPICI TESPİTLER ve ANALİZLER

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 2.sıra Milletvekili Adayı Av. Sermet Atay, seçim çalışmalarına ilişkin tespitlerde bulundu, seçilip TBMM’de olması halinde neler yapacaklarını açıkladı.

GAZİANTEP’TE MHP SÜRPRİZ YAPACAK

Gaziantep’in en önemli sorunlarından birisi güvenlik. Gaziantep ölüm ve cinayet istatiginde ilk üçte. Uyuşturucuda ilk beşte. Bu çok acı bir durum.

-Gaziantep eğitimde yerlerde sürünüyor. Marka ve mega denilen kent Türkiye ‘de 79. Sırada.  Bu çok acı ve üzüntü veren bir durum.

-Gaziantep çok pahalı bir kent. Çevre illerde ev fiyatları kiralar neredeyse bizim yarı fiyatımızda. İnsanlar bırakın eti artık sebze ve meyve alamayacak halde.-Suriyelilerin artık misafirliği bitmeli çünkü bu kent artık bu 350 bin kişiyi ne trafik ne su ne elektrik ne eğitim ne ev olarak uzun süreli taşıyamaz.

-Ben bir Gaziantepli ve bu şehrin evladı şimdi milletvekili adayı olarak sizlerden bu şehir bu takım ve şehrin her sorununda heyecanla mücadele edecek bir adayı seçin diyorum.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 2.sıra Milletvekili Adayı Av. Sermet Atay, seçim çalışmalarına ilişkin tespitlerde bulundu, seçilip TBMM’de olması halinde neler yapacaklarını açıkladı.

Sermet Atay,24 Haziran seçimlerine az bir süre kala sahada tam gaz çalışmalarını sahada aralıksız sürdürüyor. Sermet Atay, Gaziantep’te seçim sonuçlarının sürpriz olacağını vurgulayarak, “Anket şirketleri bu seçimde çıkacak sonucu tahmin edemiyor. Anket şirketleri kasıtlı partimiz aleyhine yayınlar yapıyor. Vatandaşımızı bu yayınlarla klandıramazlar. MHP’yi anket şirketleri kurmadı, anket şirketleri de yıkamaz. Büyük bir sürpriz olacak. MHP Gaziantep’te Türkiye genelinde aldığı oy oranında fazlasını alacak. MHP Gaziantep’te sürpriz yapacak” dedi.

Atay, anket şirketlerinin bu seçimde çıkacak sonucu tahmin edemeyeceklerini belirterek, “Büyük bir sürpriz olacak. MHP Gaziantep’te Türkiye genelinde aldığı oy oranında fazlasını alacak. MHP Gaziantep’te sürpriz yapacak. Vatandaşlar artık yeni yüzler görmek istiyor. Halkın derdine derman olan, telefonlarına çıkan, holdinglerin değil vatandaşın işini takip eden vekil istiyor. Halk lüks arabalarda gezen milletvekili değil, halkın içinde yürüyen vekil istiyor. Gaziantep’te Cumhur İttifakı yine birinci çıkacak, oy dağılımı sürpriz olacak. Haziran oylarına yakın bir tablo çıkacak. CHP’nin alacağı maksimum oy 2015 yılı Haziran ayı seçimlerindeki oy oranı. HDP’nin Gaziantep’te 80-100 Bin bandında oyu var. İYİ Parti Gaziantep’te hezimete uğrar. İYİ Parti en fazla 1 milletvekili çıkaracak. Cumhur İttifakı’nın oyu düşmez, milletvekilliğinde dağılımı farklı olacak” şeklinde konuştu.

MHP Milletvekili adayı Sermet Atay,  “MHP’nin sandıktan çıkamayacağını sananlar, bir kez daha mahcup olacaklar. Partimiz bir kez daha aziz milletimizin ilgi ve sevgisine mazhar olarak güçlü bir grupla TBMM’de temsil edilmeye hak kazanacaktır” dedi.

Toplumsal algıyı etkileyip yönlendirmek için yapılan spekülatif ve sözde anketsonuçlarının, geçmişte de yaşandığı gibi, bugün de bundan medet umanları hayal kırıklığını uğratacağını belirten Atay, anket sonucu açıklayarak destekledikleri parti veya adayın kazanç elde edeceğini zannedenlerin hep yanıldığını aktardı.

Uluorta anket sonucu ve tahmin açıklayanların, milli iradeye saygısızlık yapıp, milletle alay ettiğine işaret eden Atay,  “Önceki seçim süreçlerinde “MHP bitti, tükendi, oyları azaldı, sandık altında kaldı.” gibi gerçek dışı ama hakikat olması istenen ümit ve beklentilerle, dilek ve temennilerle hakkında tefsirler sıralanan partilerinin, bütün anketçileri “sezgisi kıt kaleci” gibi ters köşeye yatmıştı. MHP öyle bir siyasi fenomendir ki onun seçmen nezdindeki karşılığını sadece oy dağılımı, tercih ve temayül skalası üzerinden tespit etmek mümkün değildir. MHP’nin millet nezdindeki karşılığı, sadece oy pusulalarında, sandığa atılan zarfların içinde değil, gönüllerde, vicdanlarda ve ümitlerdedir. Ayrıca seçmenin nihai temayülü sandık başına gidinceye kadar kesin yargılarla ölçülüp biçilemez. Kim ne derse desin, hangi yazar ve yorumcu ne söylerse söylesin, Türk seçmeni temayülünü sandığa giderken netleştirir ve tarihi ferasetini milli iradeye kalbeder. Türk milleti 2002 Kasımındaki genel seçimler istisna olmak üzere hemen her seçimde MHP’siz bir parlamento istemediğini, oylarıyla izhar etmiş, partimize büyük bir teveccüh göstermiştir.”

BİNLERCE ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

Atay, ‘’Marka kent Gaziantep eğitimde yerlerde sürünüyor. Marka ve mega denilen kent Türkiye ‘de 79. Sırada.  Bu çok acı ve üzüntü veren bir durum’’ dedi.

Gaziantep’in sorunlarının çözümü için mecliste çalışmalar yürüteceklerini aktaran Atay, eğitim sorunlarına ilişkin, “Gaziantep’in eğitim sorunları çok önemli. Açıklama yapmışlar, ‘7 bin 400 tane derslik daha yapacağız’ diye. Yapacağız lafı geçmemeli artık. Gaziantep’in n nüfusu 2 buçuk milyona dayanmış. Yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Köy Hizmetleri arazilerini alıyorlar, burayı satıp eğitime harcayacaklarını söylüyorlar. Kaynak ortadan kayboluyor. Vatandaşlar hayrına okul yapıyorlar, devletin yatırımı nerde? Devlet bir an önce eğitimde derslik açığını kapatmalı. 1 yıldır Gaziantep’e öğretmen tayini yapılmadı. 1 yıldan beri Gaziantep’e bir öğretmen gelmedi.  Neden Gaziantep’e öğretmen gelmiyor? Binlerce öğretmen açığı var. Gaziantep’te eğitim altyapısına bir an önce okul kazandırılmalı. Bir an önce öğretmen tayini yapılmalı” dedi.

GAZİANTEP’İN 2 BİN POLİSE İHTİYAÇ VAR

Atay, Gaziantep’in güvenlik gücü açığı olduğunu ekleyerek, “Gaziantep’in en önemli sorunlarından birisi güvenlik. Gaziantep ölüm ve cinayet istatiğinde ilk üçte. Uyuşturucuda ilk beşte. Bu çok acı bir durum.

Gaziantep’in nüfusu 2 milyonu geçti, hala biz 10 sene öncenin kadrosuyla çalışıyoruz. Gaziantep’in şu an en az 2 bin polise daha ihtiyacı var. Yoksa Gaziantep’in ne hırsızlığı biter ne dolandırıcılığı biter, ne de uyuşturucu satıcılığı biter. Gaziantep’te çok büyük bir güvenlik gücü açığı var. Bir an önce Gaziantep’e ihtiyacı olan polisi vermeleri lazım. Gaziantep alelade bir bölge değil. Gaziantep tampon bölge, Suriye ve Irak’ın tampon bölgesi. Teröristler burada cirit atıyor, uyuşturucu kaçakçıları burada cirit atıyor. Gaziantep’i geçiş noktası olarak kullanıyorlar. Diğer şehirlere 300-500 polis eksiğiyle çalışsın diyebilirsiniz, ama Gaziantep’te bunu diyemezsiniz. Gaziantep’in polis açığı ne kadarsa bir an önce açık tamamlanmalı” ifadelerine yer verdi.

ACİLEN METROYA GEÇMELİYİZ

Gaziantep’te çözülmesi gereken en büyük problemlerinden birinin de trafik problemi olduğunu kaydeden Atay, “Bir an önce devlet kaynak bulmalı, metroya geçmeliyiz. Tramvayı ortadan kaldırmalıyız. Tramvayı kaldırıp, metro ile alta alıp, trafiğin rahatlaması gerek. Başka türlü bu şehrin trafiği düzelmez. Tramvay bizim 3 şeridimizi gasp ediyor. Tramvay şehrin trafiğini öldürdü. Milletvekili olduğumuzda kaynak bulup Gaziantep’te bir an önce metro hattını gündeme getireceğiz” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP’’TEKİ SURİYE MESELESİ…

Gaziantep’in bir diğer önemli sorununun; Suriyeli göçü olduğunu vurgulayan Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Suriyelilerin artık misafirliği bitmeli çünkü bu kent artık bu 350 bin kişiyi ne trafik ne su ne elektrik ne eğitim ne ev olarak uzun süreli taşıyamaz.

Bir an önce savaşı bitirip, seçenek tanımadan Suriye’ye göndermemiz lazım. Barış ortamını sağlamak için ve savaşın bitmesi için Türkiye elinden geleni yapmalı. Devlet politikası olarak Suriye savaşı bitirilmeli. Gaziantep’te yaşayan Suriyeliler kendi memleketlerine yolcu edilmeli. Bir kısmı gitmek istemeyecek ve bu kişilere seçenek hakkı tanınmamalı. Gaziantep nüfusu bu kadar Suriyeliyi kaldırmıyor. Kültürler farklı, yaşam tarzları farklı, çalışma şekilleri farklı. Gaziantep’e adapte olmuş olan yüzde 10’luk üreten kesim var, onlara lafımız yok. Ama geriye kalan yüzde 90’ı Gaziantep ekonomisinin, sosyal yaşamın üzerine yük oldu. Bizim gençlerimiz orada savaşıyor, onlar burada parklarda” dedi.

GAZİANTEPSPOR’UN İTİBARINI İADE ETTİRECEĞİZ

Gaziantepspor’un küme düşmesine ilişkin şok açıklamalarda bulunan Atay, “Gaziantepspor göz göre göre küme düşürüldü. 5 sene önce Gaziantepspor 12 Milyon TL alacaklıyken şu anda 140 Milyon TL borçlu. Bunun hesabının yargı önünde sorulması lazım. Sorulmuyorsa da meclise gidince bunu takipçisi olacağız. Gaziantepspor’un çalınan paralarını iade ettirip, Gaziantepspor’un itibarını da iade ettireceğiz. Çalınan paraları geri alırsak Gaziantepspor’un sorunu kalmaz. Göztepe  Kulübü’nün yüzde kaçını Mustafa Kızıl aldı? Hala bunun hesabını soramıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gaziantepspor ile ilgili gerçekleri ve olabilecek tüm sonuçları ben 2007 yılında Gaziantepspor as başkanı iken istifa etmeden yaptığım basın toplantısında apaçık söylediğini anlatan Sermet Atay ‘’Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve kardeşlerinin art niyetli olduklarını ve bu kulübü maddi ve manevi olarak uçuruma götürdüklerini söyledim. Ne yazık ki gelinen nokta 140 trilyon borç ve küme düşen takım. Kendileri ne yaptı kaçtı gittiler. Ben geçen sene yine kongrede gerçekleri söyledim ve 400 kişi benim üstüme yürüdü. Maalesef yine kimse elini taşın altına koymadı ve 50 yıllık ulu çınar yok olmak üzere.’’

Gaziantepspor’u batıranlardan, art niyetli yönetimden hesap soracaklarını, bu işin peşini bırakmayacaklarını aktaran Sermet Atay, kendilerinin Gaziantepspor’u 5 milyon TL borç ile bıraktıklarını, İbrahim Kızıl ve kardeşleri döneminde bu borcun 130 milyon TL’ye çıktığını, Süper Lig’de yıllarca mücadele veren bir takımın bu kadar borçla batırılmasının imkânsız olduğunu dile getirdi.

Siyasi hesaplar yüzünden Gaziantepspor’u batıranlardan hesap soracaklarını belirten Atay, başka bir yerde olsa bu adamlar 110 yıl ile yargılanır, ama bu adamlar ellerini, kollarını sallayarak geziyorlar dedi. Kızılların hemşeri kanalında paçayı kurtardıklarını ifade eden Atay, Kızıl’ı serbest bırakan hâkimin şuan FETÖ’den tutuklu olduğunu söyledi.

 

-sorunlarla mücadele edecek, kapısını rahatlıkla çalacağınız bir adayı seçin-

Atay, Gaziantep’in çocuğu olduğunu, doğup büyüyüp şehre borcunu ödemek istediğini ifade ederek, ‘’Ben bir Gaziantepli ve bu şehrin evladı şimdi milletvekili adayı olarak sizlerden bu şehir bu takım ve şehrin her sorununda heyecanla mücadele edecek bir adayı seçin diyorum’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM