[wp-story id="118872"] BALAT’TAN HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI’NA İADE-İ ZİYARET – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.091,2800
 • EURO
  $1,0873
 • ALTIN
  $60.977,0600
 • BIST
  1,1646
BALAT’TAN HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI’NA İADE-İ ZİYARET

BALAT’TAN HIRVATİSTAN CUMHURBAŞKANI’NA İADE-İ ZİYARET

Türkiye’nin ilk özel jeotermal enerji santrali kurucusu olan MB Holding; Hırvatistan’ın ilk jeotermal enerji santralini hayata geçirmek için gün sayıyor. Türkiye’de başarılı ilklere imza atan MB Holding; Avrupa’nın en yeni üyelerinden biri olan Hırvatistan’da da bir ilke imza atarak jeotermal enerjiden elektrik üretimi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Kurulacak santral ile yakından ilgilenen Hırvatistan Cumhurbaşkanı KolindaGrabarKitavoric santrali ziyaret […]

Türkiye’nin ilk özel jeotermal enerji santrali kurucusu olan MB Holding; Hırvatistan’ın ilk jeotermal enerji santralini hayata geçirmek için gün sayıyor. Türkiye’de başarılı ilklere imza atan MB Holding; Avrupa’nın en yeni üyelerinden biri olan Hırvatistan’da da bir ilke imza atarak jeotermal enerjiden elektrik üretimi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Kurulacak santral ile yakından ilgilenen Hırvatistan Cumhurbaşkanı KolindaGrabarKitavoric santrali ziyaret ederek süreç ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Cumhurbaşkanı’nın ziyareti sırasında işleri nedeniyle Türkiye’de bulunan MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat, iade-i ziyarette bulunarak Reis-i Cumhur’u makamında ziyaret etti.

Yaklaşık yarım asırdır İnşaat, Enerji, Medikal Tekstil, Perlit, Seracılık ve Turizm alanlarında ülkemizde birçok başarıda adından sıkça söz ettiren MB Holding; 2015 yılında temellerini attığı Hırvatistan’ın ilk jeotermal enerji santralini hayata geçirecek. Jeotermalin önemini sıkça dile getiren Hırvatistan Cumhurbaşkanı KolindaGrabarKitavoric; santralin yapılış aşamasını yakından takip ediyor. Geçtiğimiz haftalarda santral sahasını ziyaret eden Cumhurbaşkanı; yenilenebilir ve temiz enerjinin Hırvatistan’da çevre ve insan sağlığı açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

Balat: “Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan Hırvatistan’ı jeotermal ile tanıştırmak için gün sayıyoruz.”

Jeotermal enerji konusunda birçok ilke imza atarak Türkiye’yi önemli bir kaynakla tanıştıran MB Holding Onursal Başkanı ve aynı zamanda Uluslararası Jeotermal Enerji Birliği Başkanı olan Muharrem Balat; Hırvatistan Cumhurbaşkanı’nı makamında ziyaret ederek santral ile ilgili bilgiler verdi. Gelecek için temiz enerji sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Balat konuşmasını; “Türkiye’de enerji sektörüne adım attığımız yıllarda jeotermal enerji sahası yok denecek kadar azdı. Bu sektöre öncülük ederek Türkiye’de 10 MWE kurulu güç ile başladığımız santrallerimizi 74 MWE güce çıkardık. Ekonomik gelişmelere bağlı olarak her geçen gün artmakta olan elektrik enerji talebini alternatif, çevre dostu, yenilenebilir ve sürdürülebilir bir kaynakla karşılamaktayız. Bu bizim için gurur verici bir hadisedir. Bizler MB Holding olarak Türkiye’yi jeotermal enerji ile tanıştırdık şimdi ise Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan Hırvatistan’ı tanıştırmak için gün sayıyoruz.” cümleleriyle sürdürdü.

KolindaGrabarKitavoric: “Ülkenin elektrik enerjisinin %35’ini karşılayacak olan santral Hırvatistan için çok önemli bir kaynak olacaktır.”

MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat’ın ziyaretinden çok memnun olduğunu söyleyen Kitavoric “Hırvatistan jeotermal bakımından zengin bir ülke ve bu temiz enerji gerçekten çok kıymetli. Bu zenginliği ülkemize kazandıracak olmanız beni çok mutlu etti. Yenilenebilir olmasının yanı sıra çevre dostu olması bizim için çok önemli bir konu. Temellerini attığınız santral, ülkenin elektrik enerjisinin %35’ini karşılayacak olması sebebiyle Hırvatistan için çok önemli bir kaynak olacaktır. Sizin bu başarınız ve azminiz takdire şayan. MB Holding olarak ülkenize olan faydanız, ülkenizi aşarak bizlere sağlayacağınız fayda, gelecek için büyük bir miras bırakacaktır. Gelecek için temiz enerji sözünüz, yerini dünya için temiz enerji sözünebırakmış durumda. Bu başarı için sizi cani gönülden kutluyorum. Bu aşamada gereken bütün desteği sağlayacağımın sözünü veriyorum.” Dedi. Cumhurbaşkanı’na Gaziantep yöresel hediyeleri sunan Muharrem Balat ziyareti, fotoğraf çekimi sonrasında son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM