[wp-story id="118872"] Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.186,7200
 • EURO
  $1,0591
 • ALTIN
  $61.569,1600
 • BIST
  1,1687
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Gaziantep Yeşilkent Mezarlığındaki şehitliği ziyaret ederek, milletin 15 Temmuz’da dünya demokrasi tarifinde eşi benzeri görülmemiş bir destan yazdığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 15 Temmuz çarpış girişiminin yıldönümünün yaklaşmasından ötürü 15 Temmuz şehitlerinin mezarlarını görüşme ederek aileleriyle görüştü. Şimşek, Yeşilkent Mezarlığı’ndaki şehitlikte icra ettiği açıklamada, milletin 15 Temmuzda evren el erki tarifinde aynısı benzeşim yepyeni ortak boy yazdığını belirtti.

Şehitlerin 80 milyonun şehitleri bulunduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Burada yatan şehitlerimiz 80 milyonun evlatlarıdır. Biriz beraberiz katiyen unutmadık, unutmayacağız. Çünkü onlar bu budun için, bu diyar için, bu yurt düşüncesince en şişman fedakarlığı yaptılar. Onun düşüncesince Allah’ın izniyle tığ budun olarak, diyar olarak, büyüklük adına çelimli ortak biçimde ortak ve bu arada adına ileriye yürüyerek, bu emaneti çelimli ortak biçimde en elleme ortak biçimde saklayacağız. Tekrar mekanları belirmek olsun, inşallah Allah halis muhlis martir ailelerimize sabırlar versin, milletimizin gene başı saf olsun. Bir şimdi katiyen memleketimiz milletimiz 15 Temmuz’u yaşamasın, yaşamamaları düşüncesince de müstelzim herhangi ortak şeyi yaptık. Bu mevzuda muktezi önlemler alındı, gerekenler yapıldı. Ama en önemlisi milletimiz öz geleceği ve öz demokrasisine erbap çıkmıştır” dedi.

Milletin 15 Temmuz’da boy yazdığını tamlayan Şimşek, “Bu budun evren el erki tarifinde aynısı benzeşim yepyeni ortak boy yazmıştır. Onun düşüncesince bu elleme ülkemizin önü açıktır. Allah’ın izni ile bu dengesiz sürgit en çelimli ortak biçimde korunum edilecektir. Ben gene mekanları belirmek olsun, Allah yağmur eylesin diyorum milletimizin başı saf olsun” diyerek konuştu.

Şehitleri ziyarete AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ve martir yakınları katıldı.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM