[wp-story id="118872"] CHP ECEVİT’İ ANDI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.186,7200
 • EURO
  $1,0591
 • ALTIN
  $61.569,1600
 • BIST
  1,1687
CHP ECEVİT’İ ANDI

CHP ECEVİT’İ ANDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP’nin Eski Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in 10.Ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Sucu mesajında Bülent Ecevit’in dürüst ve ilkeli bir devlet adamı olduğuna dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı. “Bülent Ecevit’e vatandaşlarımız, devlet adamları, siyasetçiler, bilim insanları pek çok unvan verdiler. Ama ona […]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP’nin Eski Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in 10.Ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Sucu mesajında Bülent Ecevit’in dürüst ve ilkeli bir devlet adamı olduğuna dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı. “Bülent Ecevit’e vatandaşlarımız, devlet adamları, siyasetçiler, bilim insanları pek çok unvan verdiler. Ama ona en yakışanı ‘Halkçı Ecevit’ti. Bütün siyasal yaşamını bu ülkenin iyiliği, bu ülkenin insanlarının refah içinde yaşamasına verdi. Mücadelesini hep bu noktaya odakladı. Türkiye’nin çıkarlarını korudu, uluslararası arenada zaman zaman kendisine yöneltilen hiçbir eleştiriye, hiçbir baskıya boyun eğmedi. Onun tek ideali vardı Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sini çağdaş uygarlıkla bütünleştirmekti. Siyasal yaşamında zaman zaman inişleri, çıkışları oldu. Ama hiçbir zaman yılmadı. Onun idealleri vardı, düşünceleri vardı, gelecek öngörüsü vardı ve bunları gerçekleştirmek için olağanüstü bir çaba harcadı.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak eski Genel Başkanımızı rahmetle ve minnetle anıyor, kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Nur içinde yatsın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM