SON DAKİKA

CHP Ön seçim için Ankara’ya gidiyor

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde Gaziantep il ve ilçe  ve  aday adaylarından Ön seçim kararı çıktı.

Bu haber 02 Kasım 2018 - 19:08 'de eklendi ve 17929 kez okundu. kez görüntülendi.

CHP Genel Merkezi Adayların  belirlemesi için İl ve İlçe örgütüne gönderdiği talimatı delegelerle ve belediye meclis üyelerinin   ortak bir karar alınması ile   ön seçim raporunu Ankara’ya götürecek. Gelecek hafta CHP il Başkanı Hayri Sucu . Şahinbey İlçe Başkanı Uğur Özpolat, Şehitkamil ilçe Başkanı Umut Yılmaz, Gaziantep’te belediye meclis üyelerini ve belediye başkanlarını  Ön seçimin  belirlemesini  isteyecekler.

CHP Şahinbey ve Şehitkamil ilçe Başkanlarının  örgütüyle yaptığı toplantıda   aldığı kararı  yayınladı.

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz,” Meclis üyesi aday adaylarımızın fikri alınarak yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında BELEDİYE BAŞKANI ve BELEDİYE MECLİS ÜYESİ aday seçimini İL,İLCE DELEGELERİ,partili muhtar ve partili sivil toplum örgüt başkanları ile ÖN SEÇİM yöntemi ile yapılmasına karar verilerek genel merkezimize ve il yönetimimize sunulmuştur.”dedi.

CHP Şahinbey İlçe Başkanı  Uğur Özpolat,”Yapılan olağanüstü ilçe toplantımızda yönetim kurulumuzla birlikte 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ilçe BELEDİYE BAŞKANI Ve BELEDİYE MECLİS üyeliklerinin il,ilçe ve doğal delegelerle yapılması, BELEDİYE MECLİS üyesi aday adaylarımıza da kararın bizzat toplantı halinde deklare edilerek hepsinin karardan son derece memnun olarak altına imza atmaları örgütümüzün kol kola başarılı bir seçim geçireceğinin göstergesi olmuştur. Katılım sağlayan tüm partililerimize teşekkür ederim.”dedi.

UA-76681437-2