[wp-story id="118872"] CHP’den suç duyurusu – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.191,0400
 • EURO
  $1,0623
 • ALTIN
  $61.483,9600
 • BIST
  1,1658
CHP’den suç duyurusu

CHP’den suç duyurusu

CHP Gaziantep İl Başkanlığı, Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne atanan Ömer Aykut’un daha önce görev yaptığı yerlerde görevini kötüye kullandığı için ceza aldığını iddia ederek Sağlık Bakanlığı ve atama işlemini yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve partililer, yapılan atamanın yanlış olduğunu savunarak tepki gösterdi. CHP İl Başkanı […]

CHP Gaziantep İl Başkanlığı, Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne atanan Ömer Aykut’un daha önce görev yaptığı yerlerde görevini kötüye kullandığı için ceza aldığını iddia ederek Sağlık Bakanlığı ve atama işlemini yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve partililer, yapılan atamanın yanlış olduğunu savunarak tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Hayri Sucu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne atanan Ömer Aykut’un geçmişte görev aldığı yerlerde işlediği suçlardan dolayı ceza aldığını kaydetti. Sucu, Ömer Aykut’un memuriyetten atılması gerekirken ödül gibi bir atamayla daha üst bir makama çıkarıldığını söyledi.

 

CEZA YERİNE ÖDÜL VERİLDİ

Gaziantep Adliyesi önünde basın mensuplarına açıklama yapan Sucu, şunları söyledi. “Ömer Aykut, Nizip Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olduğu dönemde hastane personeline karşı hakaret ve tehdit suçlarından Nizip 1.Asliye Ceza Mahkemesinin 2014 yılında verdiği kararla hakaret suçundan 1860 TL para cezasıyla cezalandırılmış; bu cezaya Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması uygulanmış ve yine aynı dosya ile tehdit suçundan 2 yıl 1 Ay hapis cezası almıştır. Yine aynı şahıs Nizip Devlet Hastanesinde görevliyken vezne görevlilerine verdiği talimatla ücret alınması gereken işlemlerden ücret aldırmadığı bunu tam 70 kez yaptığı sabit bulunarak Nizip 2. Sulh Ceza Mahkemesinin 2014 tarihli kararıyla görevi kötüye kullanmak suçundan 7 ay 15 Gün hapis cezası almış ve bu cezaya Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması uygulanmıştır. Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğine atanan şahsın geçmişinde işlemiş olduğu bu suçlardan dolayı ceza almış olması, Ömer Akut’un devlet memurluğundan atılmasını gerektirirken ödül verir gibi Nizip Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığından, Önce Şehitkamil Devlet Hastanesi Başhekimliğine oradan da Gaziantep Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevine terfi ettirilmiştir. Sağlık Bakanı ve bu atamayı gerçekleştiren her kimse bu işin hesabını vermek durumundadır. Bu atama hem vicdana hem de siyasi ahlaka uymaz. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu konunun takipçisi olacağımız gibi aynı zamanda Sağlık Bakanı ve atamayı yapan kişiler hakkında Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM