[wp-story id="118872"] Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te toplu açılış törenine katılacak – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.816,5900
 • EURO
  $1,0934
 • ALTIN
  $62.365,6300
 • BIST
  1,1648
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te toplu açılış törenine katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te toplu açılış törenine katılacak

Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 3 yılı değerlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te toplu açılış törenine katılacağını açıkladı. 30 Mart 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Fatma Şahin, Fıstık Parkında düzenlediği basın toplantısında, 3 yıl içerisinde yaptığı çalışmaları anlattı. 19 Şubat Pazar günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep […]

Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 3 yılı değerlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te toplu açılış törenine katılacağını açıkladı.
30 Mart 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Fatma Şahin, Fıstık Parkında düzenlediği basın toplantısında, 3 yıl içerisinde yaptığı çalışmaları anlattı.

19 Şubat Pazar günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla toplu açılış töreni gerçekleştirileceğini bildiren Şahin, törende 876 konut, 4 köprülü kavşak, 73 sosyal tesis ve muhtarlık, 230 kilometrelik yeni imar yolu, 235 bin metrekarelik park, 22 sokak sağlıklaştırması ve restorasyon, 22 bölgede içme suyu ve yağmur suyu hattı yapımı ile 8 yeni hizmet binasının açılışının yapılacağını belirtti. Şahin, açılışı yapılacak tesislerin toplam bedelinin yaklaşık 796 milyon lira olduğunu aktardı.

“Bütçemizin yüzde 60’ını yatırıma ayırdık”

Belediye başkanlığı görevinde bütçenin yüzde 60’ını yatırıma ayırdıklarını dile getiren Şahin, “Çünkü bütçeyi yatırıma dönüştüremezsek hizmet kalitesini artıramayız. Malumunuz, son 3 yılda yaşamadığımız kalmadı, ciddi sıkıntılar yaşadık. Çünkü zor bir dönemden geçiyoruz. Bunlara rağmen önemli vizyon projeleri de gerçekleştirdik” dedi.

Kentte hayata geçirilen en önemli vizyon projelerinin başında Düzbağ Projesinin yer aldığını aktaran Şahin, “Şükürler olsun Düzbağ Projesini hayata geçirdik. 3 yıl önce DSİ’nin masasında böyle bir proje yoktu. Sıkıntıyı iyi anlatıp, daha kaliteli bir yumuşak suyu kentimize 120 kilometre öteden getiriyoruz. Bu projeyle yaklaşık 120 milyon lira enerji karımız olacak. Bu da demek oluyor ki yılda 5-6 yeni kavşak yapabileceğiz. Bu konu çok önemli çünkü en büyük kaynak giderin azaltılması. Öte yandan Gaziantep daha kaliteli suya kavuşuyor” şeklinde konuştu.

Hafif raylı sistem ve metro hattı onaylandı

Kentte yeni tramvay ve metro hatlarının da oluşturulacağını, konuyla ilgili onayların alındığını bildiren Şahin, “En geç 8-9 ay içerisinde hafif raylı sistem ve metro hattının temelini atacağız. Şu an Konya’nın 3 katı yolcu kapasitemiz var. Her şey hazır kesin proje için ihale aşamasındayız” diye konuştu.
Anayasa değişikliği referandumunu da anlatan Şahin, referandumda Gaziantep olarak Türkiye ortalamasının 10 puan üzerine çıkmayı hedeflediklerini kaydetti.
Basın toplantısına AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mehmet Sarı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Merkez ilçe başkanları Av. Hakan Kurt, Halil Uğur ve basın mensupları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM