UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  9,7776
Davulcular perişan

Davulcular perişan

Gaziantep düğünlerin hele sokak düğünlerin vazgeçilmezi olan davulcular coronavirüs yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor.   Düğünler yok, sergi açılış yok Geçim kaynakları davul zurna çalmak olanların şu anda bütün iş yerleri kapalı diyen 81 İl Davulcu Aşiretler Derneği Başkanı Mahmut Karalar sözlerine şöyle devam etti,”  Coronvirüs yüzünden dolayı ne düğün var. Ne açılış nede sergi var. […]

, Gaziantep Tutku Gazetesi , Gaziantep Tutku GazetesiGaziantep düğünlerin hele sokak düğünlerin vazgeçilmezi olan davulcular coronavirüs yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor.

 

Düğünler yok, sergi açılış yok

Geçim kaynakları davul zurna çalmak olanların şu anda bütün iş yerleri kapalı diyen 81 İl Davulcu Aşiretler Derneği Başkanı Mahmut Karalar sözlerine şöyle devam etti,”  Coronvirüs yüzünden dolayı ne düğün var. Ne açılış nede sergi var. Bütün eğlence yerleri kapalı. Bizim aşiret mensupların geçimlerini nasıl sağlayacaklar. 2 aydan beri 1000 tl maddi destek almış birde yardım paketi. Bunlar kaç gün idare eder. Bunların çoğuna bu yardımdan yararlanamamıştır”dedi.

Ramazanda  istediğimiz işi yapamadık

Davulcular aşiret  genel başkanı Mehmet karalar”Dünya’da görülen Korona virüs’ün ülkemiz’de görünmesi nedeniyle halkımızın hayat şartları değişti. bir çoğu ne yazık ki ekonomik anlamda çok zor durumdalar. RAMAZAN DAVULU Aşiretimizi etkiledi bir çoğu görev yerleri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’e gidemediler hiç bir Siyasi Parti Temsilcileri gündeme Getirmedi. biz Aşiret halkı’da bu durumdan etkilendi halkımızın yardım taleplerinin bir çoğunu görmezden geldiler .

Belediyeler  destek olmalı

Karalar,”  Belediyeler ve odalar halka moral vermesin diye müzik düzenliyor. Bize maddi destek vermeli. Bizde  mahalleyi gezip onlara müzik vererek moral veririz.  Hem biz para kazanırız, hem de  onlara iyi moral olur.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bugünkü Sayımız
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM