[wp-story id="118872"] Diş Hekimi adayları beyaz önlük giydi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.833,7900
 • EURO
  $1,0969
 • ALTIN
  $62.608,9000
 • BIST
  1,1650
Diş Hekimi adayları beyaz önlük giydi

Diş Hekimi adayları beyaz önlük giydi

Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin 100 öğrencisi törenle beyaz önlük giyerek hekimliğe ilk adımlarını attı. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “İyi birer diş hekimi, ama ondan da önemlisi iyi birer insan olarak kendinizi yetiştirip, topluma yararlı hizmetler vereceğinizden hiçbir kuşkum yok” dedi. ‘‘400 öğrenciye ulaştık’’ Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. […]

Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin 100 öğrencisi törenle beyaz önlük giyerek hekimliğe ilk adımlarını attı. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “İyi birer diş hekimi, ama ondan da önemlisi iyi birer insan olarak kendinizi yetiştirip, topluma yararlı hizmetler vereceğinizden hiçbir kuşkum yok” dedi.
‘‘400 öğrenciye ulaştık’’
Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Erciyas, öğrencilere seslenirken, “Önlük giyme töreni hekim olma yolunda atacağınız ilk adımınız olacaktır. Özgüvenli bir şekilde, kutsal ve saygın bir mesleğe ilk adımınızı atarken sizlere emanet edilen beyaz önlüklerinizin saflığın, temizliğin, sevginin, fedakarlık ve umudun ifadesi olduğunu unutmayın. Bu zorlu ve mukaddes yolculukta en vazgeçilmez destek noktalarınızın sevgi ve saygı olacağını asla aklınızdan çıkarmayın” diye konuştu.
20 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Diş Hekimliği Fakültesinin 400 öğrenciyle eğitim verir duruma geldiğini kaydeden Prof. Dr. Erciyas, “İnovasyon kültürünü bünyesine oturtmuş, her alanda yeniliğe açık, kendini geliştirme heyecanını yüksek tutan, fark oluşturan eğitim ve araştırma merkezi olma yolunda çaba sarf edeceğiz. Bilmek, yapabilmek, olmak mottosundan hareketle Gaziantep İnovasyon Ekosisteminin kilit aktörlerinden biri haline gelmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
‘‘GAÜN öğrencisi olduğunuz için çok şanslısınız’’
Öğrencilerinin giydiği beyaz önlüğün saflık, temizlik, umudun, fedakarlık ve sevginin simgesi olduğunu belirten Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise, “Yalnız tıp ve diş hekimlerinin giydiği beyaz renkli önlüklerinizi giyerek artık hekimliğe ilk adımlarınızı atmış oluyorsunuz. Hepinizin o beyaz önlüğün gereğini yapacağınıza olan inancım tam” ifadelerini kullandı.
Gaziantep Üniversitesi’nin Dünya’nın en iyi bin üniversitesi arasına girmeyi başardığını, öğrencisiyle, akademisyeniyle, tüm çalışanıyla bu başarıyı daha yükseklere taşınacağını kaydeden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Böyle kaliteli bir üniversitenin öğrencileri olduğunuz için sizler de çok şanslısınız. Bu şansı çok iyi kullanarak, iyi birer diş hekimi, ama ondan da önemlisi iyi birer insan olarak topluma hizmet vereceğinizden hiçbir şüphem yok” dedi.
Rektör Gür, önlük giyme törenini izleyen öğrenci velilerine hitap ederken de, “Çocuklarınızın bu sıralara gelmesinde hepinizin çok büyük katkılarının olduğunu biliyorum. Ben de bir babayım ve çocuğumun bulunacağı ortamı, geleceğini merak ediyorum. Ama, şundan kuşkunuz olmasın. Onları kendi evlatlarımız gibi bağrımıza basarak, bizlere güvenerek emanet ettiğiniz yavrularınızı eğitim sürecinde en iyi şekilde yetişmeleri için tüm imkanları kullanacağız” diye konuştu.
Dekan Prof. Dr. Kamile Erciyas’ın öğrencilere and okutmasının ardından, Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Gürsoy, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kıvanç Güngör, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ziya Şenyurt, öğretim üyeleri öğrencilere beyaz önlük giydirdi. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Tören düzenleme komitesi öğrencilerinin Dekan Prof. Dr. Erciyas’a çiçek takdimi ise salonda duygusal anlar yaşattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM