Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eczacılar pazar günü Eylemde

Eczacılar pazar günü Eylemde

16 Ekim’de Ankara’da mitinge hazırlanan eczacılar maden kazasından dolayı mitingi erteleme kararı almışlardı. 27 Kasım tarihine ertelenen miting, Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Geçen bir aylık süreçte eczacıların şartlarında hiç bir değişiklik olmadığını belirten Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci, “Geçen bir aylık süreçte değişen bir şey olmadı. Yalnızca kamu eczacılarıyla sağlık çalışanları ile arasındaki arasında uçurum vardı. Ona çok küçük bir iyileştirme yaptılar. Ama yeterli değil. Sorunlarımız olduğu gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

27 Kasım Pazar günü yine Ankara’da mitingde bir araya geleceklerini belirten Demirci, “Geçen ay yapacağımızı duyurduğumuz mitingi bildiğiniz üzere maden kazasından dolayı ertelemiştik. 27 Kasım tarihine aldık. Sıkıntılarımızı dört temel başlıkla anlatıyoruz.

Bir; eczanedeki eczacının ekonomik krizi devam ediyor. İkinci; kamu eczacısının eşitsizliği devam ediyor. Kamu eczacısının iyileştirilmesi gereken hak talepleri var. Üç; fakülteler işsiz eczacı yetiştiriyor. Artık bir planlama yapılması gerekiyor.Son olarak ise  ilaç sıkıntısı. Çok ciddi ilaç sıkıntısı var. Elimizde telefon, web sayfalarında ilaç arıyoruz” şeklinde kouştu.

Demirci, “Bu mitingi hem bizler, hem vatandaşımız, hem de hastalarımız için, yaparak, taleplerimize dikkat çekmeye çalışacağız” dedi.