[wp-story id="118872"] Ekici’ye açılan dava reddedildi! – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.022,4300
 • EURO
  $1,0932
 • ALTIN
  $61.127,3100
 • BIST
  1,1646
Ekici’ye açılan dava reddedildi!

Ekici’ye açılan dava reddedildi!

AKP grubunun, CHP’li Ekici hakkında açtığı dava reddedildi AKP Grup Başkanvekillerinin, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici hakkında açtığı davayı, mahkeme reddetti. 1 Mart 2016’da TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında tartışma yaratan ve AKP Grup Başkanvekillerinin hakaret içerdiği iddiasıyla yargıya taşıdığı ifadeler hakkında mahkeme kararını verdi. Mahkeme, gerekçeli kararında, Ekici’nin sarf ettiği sözlerin […]

AKP grubunun, CHP’li Ekici hakkında açtığı dava reddedildi

AKP Grup Başkanvekillerinin, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici hakkında açtığı davayı, mahkeme reddetti.

1 Mart 2016’da TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında tartışma yaratan ve AKP Grup Başkanvekillerinin hakaret içerdiği iddiasıyla yargıya taşıdığı ifadeler hakkında mahkeme kararını verdi. Mahkeme, gerekçeli kararında, Ekici’nin sarf ettiği sözlerin davacıların kişilik haklarına ihlal niteliği taşımadığı görüşüne yer verdi. Mahkeme, CHP’li Ekici’nin dava konusu edilen sözleri için ise “Davalı tarafından yapılan konuşmaların, genel bir değerlendirme ve eleştiri hakkının kullanılması olduğunun kabulü gerekir” değerlendirmesini yaptı. Mahkeme, bu gerekçelere dayanarak, AKP Grup Başkanvekillerinin tazminat talebini reddetti.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici kararın ardından yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Hem yargı, hem süreç bizi haklı çıkarmıştır. AKP grubu kendi iradesi olmadığını, en son 16 Nisan’da halkoyuna sunulan Anayasa Değişiklik Paketi’ne ilişkin süreçte kanıtlamıştır. Çok değil daha birkaç ay önce, nerede ve kimler tarafından hazırlandığı malum olan ama bütün çağrılara rağmen ısrarla açıklanmayan Anayasa Değişiklik teklifinin Meclis’e getiriliş aşamasında, AKP’li vekillere boş kağıda imzalar attırıldı. İşte bu olay bile, AKP grubunun iradesinin ipotek altında olduğunun en somut kanıtıdır. Bu sözler ne bir hakarettir, ne de iftira! Durum tespitinden, malumun ilamından başka bir şey değildir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM