[wp-story id="118872"] EMO İle İKA Ortak Projeler – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.493,9200
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.581,7400
 • BIST
  1,1781
EMO İle İKA Ortak Projeler

EMO İle İKA Ortak Projeler

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubemiz tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan; “Fotovoltaik Sistem Tasarımı İçin Pv-Sol Yazılımı Eğitimi ve Autocad Destekli Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi”teknik destek projesi sözleşmesiimzalandı.   Daha önce İpekyolu Kalkınma Ajansı desteğiyle birçok eğitim veren Şubemiz tarafından bu yıl da Üyelerimize […]

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubemiz tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan;

“Fotovoltaik Sistem Tasarımı İçin Pv-Sol Yazılımı Eğitimi ve Autocad Destekli Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi”teknik destek projesi sözleşmesiimzalandı.

 

Daha önce İpekyolu Kalkınma Ajansı desteğiyle birçok eğitim veren Şubemiz tarafından bu yıl da Üyelerimize Autocad programı, bu programdan faydalanarak hazırlanan Elektrik İç Tesisatı Proje Hazırlama Eğitimi ve bir GES Yazılımı olan PV-Sol Eğitimi verilecektir.

 

Mühendislikte en çok kullanılan programlardan birisi olan Autocad programı Şubemiz üyelerinin çalışma alanı olan Elektrik Mühendisliğinde devre ve tesisatın tasarımı bakımından sık kullanılan programlar arasında olup, verilecek eğitim ile Üyelerimizin bu ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

 

Yine gerçekleştirilecek olan Elektrik İç Tesisatı Projesi Eğitimi ile inşaat sektöründe elektrik projeleri üretecek Üyelerimizin bilgi düzeyi artırılacaktır. Bununla birlikte, yenilenebilir enerjinin ana öğelerinden biri olan fotovoltaik enerji sistemleri yada diğer adıyla güneş enerjisi sistemlerinin tasarımı konusunda düzenlenecek eğitim vasıtasıyla, bu alanda teknik donanım kapasitesi yüksek personel ihtiyacının karşılanmasına katkısağlanacaktır.

 

Ülkemiz geneline bakıldığızaman, güneş enerjisi sitemleri (GES) yatırımları bakımından elverişli olan şehirlerin basında Gaziantep ve çevre iller yer almaktadır. Bu sektör bölgemiz açısından önemli bir yatırım istihdam alanı oluşturmakta,bu nedenleyetkinMühendis ihtiyacının karşılanmasıda önem arz etmektedir.

 

Bu hususta bahsi geçen Projeye verdikleri desteklerden dolayı İpekyolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür eder, bu eğitimlerin tüm Üyelerimize ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM