[wp-story id="118872"] Erdoğan Gaziantep’te halka hitap etti! – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.493,9200
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.581,7400
 • BIST
  1,1781
Erdoğan Gaziantep’te halka hitap etti!

Erdoğan Gaziantep’te halka hitap etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Son 16 yılda Gaziantep’e toplam 30,3 milyar tutarında yatırım yaptık. Eğitimde, 10 bin 500 yeni derslik inşa ettik. İlk ve ortaokulda okuyan ihtiyaç sahibi Gaziantepli öğrencilerimize 240 milyon lira tutarında eğitim bursu ödedik. Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık. Eski stadın yerini de Millet Bahçesi yapıyoruz. Şahinbey’de ülkemizin […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Son 16 yılda Gaziantep’e toplam 30,3 milyar tutarında yatırım yaptık.

Eğitimde, 10 bin 500 yeni derslik inşa ettik.

İlk ve ortaokulda okuyan ihtiyaç sahibi Gaziantepli öğrencilerimize 240 milyon lira tutarında eğitim bursu ödedik.

Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yaptık.

Eski stadın yerini de Millet Bahçesi yapıyoruz.

Şahinbey’de ülkemizin en büyüklerinden olan 1.700 dönümlük Yeşil Vadi, Şehitkamil’de 400 dönümlük Dülük Baba, tam birer Millet Bahçesi örneği olarak şehrimize hizmet veriyor.

Sağlıkta, 16’sı hastane olmak üzere toplam 76 adet tesis inşa ettik.

300’er yataklı Şehitkâmil ve Gaziantep Devlet Hastaneleri, 200 yataklı Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 100’er yataklı İslâhiye ve Nizip Devlet Hastaneleri bunlardan birkaçı

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza 3,4 milyar lira tutarında kaynak aktardık.

Gaziantep Havalimanını yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine çıkarmak için 283 milyon lira maliyetle yeni bir terminal binası, apron ve ihtiyaca cevap verecek bir otopark yapıyoruz.

Gaziantep’te yönetime kadın eli

Yönetimine kadın eli değen Gaziantep’in bunu çok daha iyi bildiğini belirten Erdoğan, “Suriyeli kardeşleri, canlarını kurtarmak için ülkemize geldiğinde onlara ilk ve en sıkı sahip çıkan yerlerin başında Gaziantep geliyor. Gaziantep aynı zamanda bir Medine’dir, ensardır Gaziantep.” diye konuştu.

Türkiye’nin yürüttüğü sınır ötesi harekatlara işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Önce Cerablus’tan başladık ve El Bab’a kadar indik sonra Afrin’e yöneldik. Şimdi Münbiç’i temizliyoruz. Bu arada İdlib’de 12 gözlem noktası kurduk. Suriye’yi adım adım hem Gaziantepli kardeşlerimizin huzur içinde yaşaması hem de Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilecekleri bir yer haline getiriyoruz. Şu ana kadar ülkelerine dönen Suriyelilerin sayısı 200 bini buldu. Afrin’deki temizliği bitirdiğimizde ve Münbiç’te Amerika ile vardığımız anlaşmanın diğer safhalarına geçtiğimizde buralara çok daha fazla Suriyelilerin döneceğini biliyorum.”

Erdoğan, “Suriye’nin istikrarı, Türkiye’nin güçlü olmasına bağlıdır. Aksi takdirde Suriye’yi paramparça edecekler. Bununla kalmayacak, sınırlarımız boyunca kuracakları terör devletiyle bizi de sürekli huzursuz edecekler.” dedi.

“Seçimin hemen ardından sınırlarımıza yakın yerlerden başlayarak tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerini sağlamayı hedefliyoruz.” ifadesini kullanan Erdoğan, “Biz, Fırat’ın batısında Rusya ve İran’la işlerimizi götürdük. Doğusunda ise Irak’la, İran’la çalışmalarımızı sürdürdük. Şimdi de koalisyon güçleriyle beraber bunu sürdürüyoruz.” diye konuştu.

‘Gaziantep’e bilim merkezi yapacağız’

Erdoğan, “Gaziantep OSB’de 15 Temmuz’dan bu yana 150 fabrika hizmete girdi. Ey Muharrem, ey Kemal siz nerede geziyorsunuz?” diye konuştu.

“CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; Her şeyden önce Türkiye’nin yönetimini biz ahlaki değerler noktasında ideal olanlara vermek durumundayız.” diyen Erdoğan, “Ahlaki noktada kendini ispat edemeyenlere benim bu ülkem teslim edilemez.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amanoslar için bünyesinde 19 kilometre uzunluğunda 4 tünelin, bir viyadüğün, 4 köprünün olduğu dev bir proje hazırlıyoruz.” dedi.

Uluslararası bir fuar merkeziyle Gaziantep’in bölgesel ve küresel üretim gücününün destekleneceğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Sanayi ve ticaret sektörümüze hizmet verecek gümrüklü bir lojistik üssü kuracağız. Yapay zeka, uzay ve enerji üzerine kurulu bir bilim merkezi yapacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM