[wp-story id="118872"] Et Borsası’nda sona gelindi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.816,5900
 • EURO
  $1,0934
 • ALTIN
  $62.365,6300
 • BIST
  1,1648
Et Borsası’nda sona gelindi

Et Borsası’nda sona gelindi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Borsası’nın son dönemdeki en önemli projelerinden birisi olan Et Borsası’nın inşaatı önümüzdeki ay atılıyor. Et Borsası’nda sona gelindi 25 milyon TL’ye malolacak et borsası, 1.5 yıl içerisinde tamamlanacak. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, projenin ihalesinin yapıldığını açıkladı   Gaziantep modern et borsasına kavuşmak üzere. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi […]

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Borsası’nın son dönemdeki en önemli projelerinden birisi olan Et Borsası’nın inşaatı önümüzdeki ay atılıyor.

Et Borsası’nda sona gelindi

25 milyon TL’ye malolacak et borsası, 1.5 yıl içerisinde tamamlanacak. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, projenin ihalesinin yapıldığını açıkladı

 

Gaziantep modern et borsasına kavuşmak üzere. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Borsası’nın ortaklaşa yürüttüğü proje hakkında,  GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu PUSULA’ya konuştu. Tiryakioğlu, ihale sürecinin tamamlandığını ve et borsasının önümüzdeki ay temeleni atacaklarını söyledi.

 

 

 

Türkiye’in en moderni

 

 

 

Ahmet Tiryakioğlu, projenin ihalesinin yapıldığını ve inşaatına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını vurguladı. 25 milyon TL’ye malolacak proje ile Türkiye’nin en modern ve kapsamlı et borsasını kuracaklarını belirten Tiryakioğlu, “Projenin altyapısını ve projesini oluşturmak için bir yıldır farklı ülkelerde araştırma ve incelemede bulunduk. Et borsası ve et hali için Gaziantep’e özgü son derece özel bir modelde karar kıldık. Yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek et borsası, kalitenin artmasına ve et üretiminin modern tesislerde hijyenik şartlarda yapılmasına katkı sağlayacak. Bu projenin hayata girmesiyle kentimiz et konusunda en az 50 yıl sorun yaşamayacak bir yapıya kavuşacak” dedi.

 

 

 

Hijyen ilk planda

 

 

 

Her türlü modern teknoloji ve konforun düşünüldüğü projede, etlerin tartım işleminden sonra monoray sistemleriyle belirlenen noktalara taşınacağını aktaran Tiryakioğlu, etlerin gıda mühendislerinin onayından geçtikten sonra el değmeden sağlıklı ve güvenli şekilde tüketime hazır hale getirileceğini vurguladı. Tiryakioğlu, üretimde hizmet kalitesini artıracak tüm modern teknik donanımların düşünüldüğü et borsasının, Gaziantep’in etle markalaşmış kimliğine yakışır bir yer olacağını bildirdi.

 

 

 

2017 yatırım yılı

 

 

 

Tiryakioğlu, 2017 yılını yatırım yılı olarak ilan ettiklerini de açıkladı. Hem lisanslı depoculuk, hem Antepfıstığı, hem de diğer yatırımlarla 2017 yılında yatırımların hız kazanacağını anlatan Tiryakioğu, İpekyolu üzerinde satınan alınan inşaatın, yeni hizmet binası olması için çalışmaların devam edeceğini de belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM