UA-123728131-1
reklam

rolex watch replica tie offers the perfect twin extension procedure.

 • DOLAR
  $3.246,7800
 • EURO
  $0,7623
 • ALTIN
  $42.613,6100
 • BIST
  1,1402
Ekici’FETÖ’nün okul ve yurtlarına ENSAR mı kondu?’

Ekici’FETÖ’nün okul ve yurtlarına ENSAR mı kondu?’

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, OHAL uygulamaları kapsamında FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle kapatılan okul ve yurtların başta ENSAR olmak üzere iktidara yakın dernek ve vakıflara devredildiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Ekici Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle verdiği önergesinde, OHAL kapsamında çıkartılan ilk kararnameyle Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ile bağlantılı bin 43 kurumun kapatıldığını, […]

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, OHAL uygulamaları kapsamında FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle kapatılan okul ve yurtların başta ENSAR olmak üzere iktidara yakın dernek ve vakıflara devredildiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Ekici Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle verdiği önergesinde, OHAL kapsamında çıkartılan ilk kararnameyle Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ile bağlantılı bin 43 kurumun kapatıldığını, bu kurumların mülkleri üzerindeki tasarruf yetkisinin ise ilgili bakanlık ve bağlı oldukları kamu kurumlarına devredildiğini anımsattı. Kapatılan bu kurumlar arasında 881 eğitim kurumu ve 108 öğrenci yurdunun bulunduğunu, el konulan bu okul ve yurtlardan bazılarının ENSAR isimli vakfa devredildiği yönünde iddialar ve bilgiler bulunduğunu kaydeden Ekici, Binali Yıldırım’dan şu sorulara yanıt vermesini istedi:

– 15 Temmuz sonrasında çıkartılan KHK’larla kapatılan eğitim kurumları ve öğrenci yurtlarının mülkleri üzerindeki tasarruf yetkisi hangi kamu otoritelerindedir?

– Kapatılan okullardan kaçı ve hangileri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir?

– Kapatılan okullardan ENSAR isimli vakfa devredilerek eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edenleri var mıdır? Varsa hangileridir?

– Kapatılan kız ve erkek öğrenci yurtlardan ENSAR isimli vakfa devredilerek yurt hizmeti faaliyetlerine devam edenler var mıdır? Varsa hangileridir?

– KHK’larla kapatılan yurt ve okullardan diğer vakıflara devredilmiş olanlar var mıdır? Varsa hangi okul ve yurtlar hangi vakıflara verilmiştir?

– Kapatılan okul yada öğrenci yurtlarının vakıflara devrinde hangi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM