SON DAKİKA

GASKİ; MAKİNA PARKINI ÇEVRE DOSTU ARAÇLAR İLE GÜÇLENDİRDİ

Bu haber 05 Haziran 2018 - 15:53 'de eklendi ve 1100 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (GASKİ) şehrin altyapı çalışmalarında kullanmak üzere 3 adet kombine kanal temizleme aracı ile iş makinaları parkını güçlendirdi.

Bünyesine kazandırdığı araçları GASKİ 25 Aralık İşletmeler binasında inceleyen GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “İlçelere vereceğimiz hizmetlerde kullanılmak üzere makine parkurumuzu güçlendirdik. Son teknoloji ve çevre dostu araçlarımız ile ilçelerimize de il kalitesinde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

ARAÇLARIN ÖZELLİKLERİ

GASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Gaziantep’in ilçelerine hizmet vermesi için temin edilen araçlar çevre dostu.

Araçlarda adblue sistemi kullanılmakta. AdBlue, azotlu (üre) ve su bazlı bir çözelti olup, egzozda bulunan NOx gazlarının oranını düşürebilmek için motordan çıkan egzoz gazlarına püskürtülen bir sıvı. Motordan çıkan egzoz gazları üzerine püskürtülen bu sıvı yüksek sıcaklık altnda amonyağa dönüşür. Zararlı NOx gazlarını büyük ölçüde parçalayarak zararsız nitrojen gazı ve su buharı olarak atmosfere salınmasını sağlar. Çevre dostu kombine kanal temizleme araçları temiz ve kirli suyu ayıran hareketli bölme teknolojisine sahip olduğu için, sefer sayısını azaltarak hem maliyeten kâr ediyor, hem de abonelere hızlı hizmet vererek daha verimli kullanılabilecek.

UA-76681437-2