[wp-story id="118872"] Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Güzelyurt Konutlarını Satışa Çıkarıyor – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.989,3300
 • EURO
  $1,0048
 • ALTIN
  $58.928,1300
 • BIST
  1,1595
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Güzelyurt Konutlarını Satışa Çıkarıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Güzelyurt Konutlarını Satışa Çıkarıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “Güzelyurt Sosyal Konutları” tamamlanarak ihale usulüyle satışa çıkarıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, akıbet çağda kentin gelişim göstermesi ve göçle bu arada küsurat ev sıkıntısını bertaraf etmek düşüncesince dolgun ev projelerini hızlandırdı. Bu çerçevede Aydınlar, Seyrantepe ve Güzelyurt Mahallelerinde yaşanmış bulunan sıkıntıyı çözümleyen Şahin, alanı kentsel inkılap sektörü ortamında dolgun konuta çevirdi. Yaklaşık 2 senedir inşası bitmeme fail 11 bloklu Güzelyurt Sosyal Konutları tamamlandı ve satışa sunuldu. Gaziantep’in Doğu girişinde kentin algısını değiştirecek bulunan ve yapımına 2015 yılı mayıs kocaoğlan içerisinde başlanılan konutlar 10 Temmuz 2017 nedeni ile satışı sunuldu. İlk evrede 222 sayı 2+1 evlerin satışını meydana getirecek bulunan Büyükşehir Belediyesi, satışları açıkça öneri açıkça belirgin tezyit usulü ile gerçekleştirecek. En az muhammen bedeli 100 bin TL bulunduğu konutların brüt 132 mt. dördül bulunduğu ve talip değme vatandaşın münakasa usulü ile alabileceği açıklandı.

İhaleyi küsurat şahıslar bitirme ederinin yüzdelik 25’ini peşin, küsurat tarafını ise 12 denk taksitte ödeyecekler. Yapılacak bulunan münakasa tebliğini müteakip 15 çağ içerisinde münakasa ederinin yüzdelik 25’ini, yüzdelik 6 stabil teminatı ve K.D.V., yüzdelik 1 tellâliye ile Gazete duyuru Bedeli ve Damga Vergileri kabil münakasa harcamalarını ödeyerek kavil yapacaklar. İsteyen vatandaşlar, konutlardaki sağlam daireler görevliler çeşidinden gezdiriliyor.

Başvurular ise 10-28 Temmuz tarihleri ortada Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne yapılacak.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM