[wp-story id="118872"] Gaziantep kazanacak – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.940,1400
 • EURO
  $0,9997
 • ALTIN
  $58.498,4700
 • BIST
  1,1594
Gaziantep kazanacak

Gaziantep kazanacak

Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Aytaç, gurbetçilere ve yabancılara konut satışlarında vergi istisnası getirilmesinin Gaziantep emlak sektöründe büyük hareket getireceğini söyledi. Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Aytaç, gurbetçilere ve yabancılara konut satışlarında vergi istisnası getirilmesinin Gaziantep emlak sektöründe büyük hareket getireceğini söyledi. Aytaç, Hem gurbetçiler, hem de Gaziantep kazanacak” dedi.   Kendi şehirlerine yatırım yapmak […]

Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Aytaç, gurbetçilere ve yabancılara konut satışlarında vergi istisnası getirilmesinin Gaziantep emlak sektöründe büyük hareket getireceğini söyledi.

Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Aytaç, gurbetçilere ve yabancılara konut satışlarında vergi istisnası getirilmesinin Gaziantep emlak sektöründe büyük hareket getireceğini söyledi. Aytaç, Hem gurbetçiler, hem de Gaziantep kazanacak” dedi.

 

Kendi şehirlerine yatırım yapmak isteyen gurbetçilere büyük bir fırsat verildiğini belirten Aytaç, uygulamayla Gaziantep’in de kazanacağını söyledi. Emlak sektöründe büyük hareketlenme olacağını dile getiren Aytaç, “Yabancılara ve gurbetçilere KDV’siz konut sahibi olma şansı, sektörümüzü de hareketlendirecektir. Bu uygulama ile sadece emlakçılar değil, gurbetçiler ve daha da önemlisi kent kazanacaktır.

 

Konut satışlarının hızla artmasını bekliyoruz. Gaziantepli olup da yurt dışında yaşayan çok sayıda vatandaşımız var. Gurbetçilerimiz kendi şehirlerine yatırım yapma şansı bulacak. Emlak sektörü için bu günlerde birçok destek sunuluyor. Şimdi de gurbetçi vatandaşlarımızın daha çok konut alabilmesinin önü açılıyor. Talebin çok olacağını düşünüyorum. Gurbetçi vatandaşlarımızın çok iyi bilgilendirilmesi gerekiyor. Bizler de bilgilendirme hususunda elimizden gelen seferberliği başlatacağız” dedi.

 

Gaziantep’in en fazla gurbetçisi olan kentlerin başında geldiğine dikkat çeken Aytaç, kentte konutlara büyük talep olacağını savundu. Gayrimenkule yapılan yatırımların hep kazandırdığını belirten Aytaç, “Gurbetçisi çok fazla olan bir kent olarak en fazla kazananların başında geleceğiz. Gurbetçilerimiz de uzun süredir böyle bir karar alınmasını bekliyordu. Ben bu kararın uygulanmasıyla tüm gurbetçilerimizin akın edeceğini düşünüyorum. Gerçekten de çok önemli bir adım. KDV’nin indirilmesi emlak sektörünü de müteahhitleri de rahatlatacaktır.

 

Emlak sektörü için bu günlerde birçok destek sunuluyor. Şimdi de gurbetçi vatandaşlarımızın daha çok konut alabilmesinin önü açılıyor.

 

Talebin çok olacağını düşünüyorum. Gurbetçi vatandaşlarımızın çok iyi bilgilendirilmesi gerekiyor. Bizler de bilgilendirme hususunda elimizden gelen seferberliği başlatacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM