[wp-story id="118872"] GAZİANTEP’ TE ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.839,6400
 • EURO
  $1,1397
 • ALTIN
  $61.704,4900
 • BIST
  1,1601
GAZİANTEP’ TE ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI

GAZİANTEP’ TE ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI

Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızın düzenlemiş olduğu ve üç gün boyunca sürecek olan ”Gaziantep Öğrenme Şenliği” Vali Yardımcımız Sayın Halil Uyumaz’ın, Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül’ün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Deniz Köken’in, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete ‘nin ve diğer misafirlerin katılımı ile gerçekleştirilen programla başladı

Festival Park’ ta düzenlenen etkinliklerde  Gaziantep’ te bulunan 9 ilçedeki 10 Halk Eğitimi Merkezi ve bir Olgunlaşma Enstitüsünün  (Araban Halk Eğitimi Merkezi, Ezogelin(Şahinbey) Halk Eğitimi Merkezi, İslahiye Halk Eğitimi Merkezi, Karkamış Halk Eğitimi Merkezi, Nizip Halk Eğitimi Merkezi, Nurel-Enver Taner Olgunlaşma Enstitüsü, Nurdağı Halk Eğitimi Merkezi, Oğuzeli Halk Eğitimi Merkezi, Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi, Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi, Yavuzeli Halk Eğitimi Merkezi) ürünlerini sergileme, etkinlikler, aktivite ve tanışmaları, eğitimlerle ilgili olan uygulamalar ve gösterileri, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 29 Haziran – 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında üç gün boyunca ‘Öğrenme Şenliği’ kapsamında faaliyete başladı.
Açılış programında  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Mete programdaki konuşmalarında: ”Değerli misafirler, şehrimizde 10 Halk Eğitim Merkezimiz ve 1 de Olgunlaşma Enstitümüz ile vatandaşlarımıza imkanlarımızın tamamı ile hizmet veriyoruz.. Bu kurumlarımızda örgün eğitim içinde veya dışında olsun her yaş grubuna eğitimin bir hayat boyu öğrenme süreci olduğunu çeşitli kurslarla, çeşitli etkinliklerle ve çeşitli eğitimlerle göstermeye çalışıyoruz. Bu amaç kapsamında şehrimizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında 11496 kurs açılmış olup açılan bu kurslara 239322 kursiyerin katılım sağlanmıştır. Böyle geniş bir katılıma ulaşmamızda bizlere desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen paydaşlarımıza teşekkür etmek isterim. Saygıdeğer katılımcılar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendinin başlatmış olduğu okuma yazma seferberliğinde şehrimizde 941 okulda açılan 2671 kursta 31183 vatandaşımız okuma yazma öğrenmiştir. Böylelikle Gaziantep olarak okuma yazma seferberliğinde okumaz yazmaz vatandaşlarımızın %50’lik kısmına ulaşmış bulunmaktayız. Ayrıca bu oranla Gaziantep olarak Türkiye 3’üncüsü olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah şehrimizde okumaz yazmaz bir vatandaşımız bile kalmayana kadar bu azim ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Eğer toplumsal bir kalkınmadan bahsediyorsak bu kalkınmaya yediden yetmişe toplumun her kesimi ile destek vermeliyiz diyor, bu etkinliğin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dediler.
Konuşmaların ardından  Halk Oyunları, İşaret Dili gösterileri, Mehter Takımı, Açık Ortaokul / Açık Lise Mezuniyet Töreni ve Okuma Yazma Sertifika Töreni yapıldı ardından birçok alanda açılan stantlar gezildi.
Öğrenme şenliği 29 -30 Haziran ve 1 Temmuz günlerinde sergiler, atölye çalışmaları, müzik ve sahne gösterileri, spor gösterileri yapılacak.
Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 01 Temmuz 2018 Pazar günü Saat: 20.00 da Türk Halk Müziği Sanatçısı ‘ Şükriye TUTKUN ‘ sahne alacak.
 Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanlığı’nın farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek olan vizyonlarından hareketle gerçekleşmesi planlanan ve bu yıl ilk kez düzenlenen “Öğrenme Şenlikleri”   1Temmuz Pazar gününe kadar açık olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM