[wp-story id="118872"] GAÜNde Dünya Beyin Farkındalığı Haftası Kutlandı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.839,6400
 • EURO
  $1,1397
 • ALTIN
  $61.704,4900
 • BIST
  1,1601
GAÜNde Dünya Beyin Farkındalığı Haftası Kutlandı

GAÜNde Dünya Beyin Farkındalığı Haftası Kutlandı

13-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Beyin Farkındalığı Haftası, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın düzenlediği, Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinir Bilimleri Derneği’nin (TÜBAS) katkı verdiği çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlik hakkında bilgi veren Doç. Dr. Mustafa Orhan, bu kapsamda Nefise-Necip Teymur İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, GAÜN Kreş ve Anaokulu öğrencileri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi […]

13-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Beyin Farkındalığı Haftası, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın düzenlediği, Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinir Bilimleri Derneği’nin (TÜBAS) katkı verdiği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Doç. Dr. Mustafa Orhan, bu kapsamda Nefise-Necip Teymur İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, GAÜN Kreş ve Anaokulu öğrencileri ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yetim Koordinasyon Merkezi yetim çocuklarından oluşan 190 öğrencinin hafta boyunca gruplar halinde anatomi laboratuarını ziyaret ettiklerini belirtti.

Beyin Farkındalığı Haftası’nın okul öncesi öğrenciden, merak eden ve öğrenebilir en yaşlı kişiye, toplumda beyin-sinir sistemi farkındalığını, beyin-sinir sistemi sağlığını ve işlevselliğini geliştirme bilincini yaymayı amaçladığını aktaran Doç. Dr. Orhan, etkinlik çerçevesinde öğrencilerin beyin maketlerini inceleyerek beynin yapısı ve işlevi, beynimizin sağlıklı olması, öğrenme ve hafızayı geliştirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirildiklerini söyledi.

Öğrencilerin zihinsel ve motor aktiviteleri geliştirici bulmaca ve boyamalar yaparak eğlenceli bir şekilde bilgilerini pekiştirdiklerini ifade eden Doç. Dr. Orhan, “Özellikle büyüme döneminde olan çocuklar için dengeli beslenme ve düzenli uyku son derece önemli. Düzenli fiziksel egzersiz yapmak, müzik ve sanatla uğraşmak, zihni çalıştıran kitaplar okunmak, bulmacalar çözmek, sosyal aktivitelere katılmak beyin gelişimini olumlu etkiler. Öğrenmeyi pekiştirmek için konuyu tekrar etmek son derece önemli” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM