Yerel Seçimlere 3 aydan az bir süre kala siyasi partilerde hareketlilik sürüyor.  Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi’nde de aralarında Gaziantep’in de bulunduğu 72 Belediye Başkan adayı belli oldu.

LANSMAN YAPILMADI

Gelecek Partisi Genel Merkezinden yapılan açıklamada, Aday açıklama toplantısının, Pençe Kilit Operasyon Bölgesi’nden gelen acı haberler nedeniyle lansman yapılmadan gerçekleştirildiği belirtildi.

ANKARA VE İSTANBUL’DA ADAY YOK
Gelecek Partisi’nin aday listesinde İstanbul ve Ankara detayı dikkat çekti. Gelecek Partisi bu iki ilde Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmadığı görüldü.

SAMSUN, AĞRI, HAKKARİ…

Öte yandan bazı öne çıkan yerler ise Samsun Mustafa Yeşilyurt, Ağrı’da Murat Gök,
Bartın Yasemin Dora Kurtkaya, Hakkari Kitan Tan, Konya Taşkent Emin Tezcan,
Hatay Samandağ Eser Yücel, Şırnak Silopi Nizar Ökten ve Van Edremit Halit Bitik oldu.

İSTANBUL’DA 6 İLÇE TAMAM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkartmayan Gelecek Partisi ilçelerde ise;
İstanbul Avcılar Uğur Çam, İstanbul Bakırköy Cüneyt Çeliksoy, İstanbul Bayrampaşa Aynur Tatlı, İstanbul Beylikdüzü Nevzat Altıtok, İstanbul Sultanbeyli Erol Demir ve İstanbul Sultangazi Ramazan Altan’ı aday gösterdi.

GAZİANTEP ADAYI BELLİ OLDU

Gaziantep’te de Gelecek Partisi tek ilçe ile yetindi. Gelecek Partisi’nin Araban İlçe Belediye Başkan Adayı İsa Türk oldu.

GAZİANTEP’TE BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÇIKARACAK MI?

Gelecek Partisi’nin Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarıp çıkmayacağı ise belirsiz.

İTTİFAK İHTİMALİ GÜNDEMDE

TBMM Meclisinde DEVA, Saadet ve Gelecek Partileri ortak grup kurmuştu. Genel Başkanların kararıyla kurulan grubun yerelde de ittifak yapması gündemde.

DEVA’NIN ADAYI MI DESTEKLENECEK?

Geçtiğimiz hafta Gaziantep’i ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Gelecek ve Saadet Partilerinden Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Kurt’a destek verilmesini istedikleri gelen bilgiler arasında.