[wp-story id="118872"] Gelişmek İçin Katma Değer Yaratmalıyız – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.109,9900
 • EURO
  $1,0929
 • ALTIN
  $61.225,5400
 • BIST
  1,1644
Gelişmek İçin Katma Değer Yaratmalıyız

Gelişmek İçin Katma Değer Yaratmalıyız

HIDIROĞLU “ GELİŞMEK VE BÜYÜMEK İSTİYORSAK KATMA DEĞER YARATMALIYIZ” Meclis toplantısında küresel, bölgesel ve ekonomik gelişmeleri de değerlendiren GTO Başkanı Hıdıroğlu, “ Küresel ekonomi hala toparlanabilmiş değil. Uzun vadede ekonominin nereye gideceğini öngöremiyoruz. İçerde faizler finansmana erişimi zorlaştırıyor. İhracatta ise dış pazarlarda korumacılık yanlısı politikaların tırmanışı endişe uyandırıyor. Uzakdoğu ve Asya’daki gerilimler ciddi potansiyel risk […]

HIDIROĞLU “ GELİŞMEK VE BÜYÜMEK İSTİYORSAK KATMA DEĞER YARATMALIYIZ”

Meclis toplantısında küresel, bölgesel ve ekonomik gelişmeleri de değerlendiren GTO Başkanı Hıdıroğlu, “ Küresel ekonomi hala toparlanabilmiş değil. Uzun vadede ekonominin nereye gideceğini öngöremiyoruz. İçerde faizler finansmana erişimi zorlaştırıyor. İhracatta ise dış pazarlarda korumacılık yanlısı politikaların tırmanışı endişe uyandırıyor.

Uzakdoğu ve Asya’daki gerilimler ciddi potansiyel risk oluşturuyor. Çevre coğrafyamızdaki sıkıntılar da devam ediyor. Türkiye, dünyada en fazla sığınmacı ağırlayan ülke olarak sosyal ve ekonomik birçok sorunla baş etmeye çalışıyor. Hem küresel, hem de bölgesel belirsizlikler bir süre daha devam edecek gözüküyor. Bu süreçte özellikle dış politikada attığımız adımlar  çok önem arz ediyor.

Kazancımızı artırmak, gelişmek ve büyümek istiyorsak katma değer yaratmalıyız. Bilgi üretmeliyiz. Endüstri 4.0 adıyla ifade edilen teknoloji yoğun üretim yapısına geçmemiz gerek. Endüstri 4.0 aşaması ciddi bir ulusal proje konusudur. Biz artık bunları konuşmalıyız. Artık söylemden eyleme geçecek projeler ile teknoloji ve bilgi üretimini ulusal seferberlik haline getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

ESKİ MECLİS ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

 

GTO’nun Mayıs ayı olağan Meclis toplantısının ardından 1989 yılından bu yana mecliste görev yapan Meclis üyeleri iftar yemeğinde buluştu. Eski Meclis üyelerinin  bir araya geldiği iftar yemeğinde konuşan GTO Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Eski Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı Mustafa Geylani ve Zeki Yağcı, Gaziantep Ticaret Odası’nın kentte birlik, beraberlik ve ortak akıl platformuna öncülük yapan ve kentin gelişimine katkı sağlayan, kentin en önemli, en büyük ve en etkin kuruluşu olduğunu söylediler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM