[wp-story id="118872"] GGC’nin 3. Gururlu gecesi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.853,0000
 • EURO
  $1,1103
 • ALTIN
  $64.074,3100
 • BIST
  1,1627
GGC’nin 3. Gururlu gecesi

GGC’nin 3. Gururlu gecesi

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Ödülleri önceki akşam görkemli tören ile sahiplerini buldu. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 3. Basın Ödülleri ile medya sektörünün önemli isimleri bir araya geldi.       Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Ödülleri önceki akşam görkemli tören ile sahiplerini buldu. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 3. Basın Ödülleri ile medya sektörünün önemli isimleri bir araya geldi. […]

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Ödülleri önceki akşam görkemli tören ile sahiplerini buldu. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 3. Basın Ödülleri ile medya sektörünün önemli isimleri bir araya geldi.

 

 

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Ödülleri önceki akşam görkemli tören ile sahiplerini buldu. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 3. Basın Ödülleri ile medya sektörünün önemli isimleri bir araya geldi. Gecenin sunuculuğunu Vatan Şaşmaz üstlendi. En iyi fotoğraftan en iyi köşe yazısı ödülüne kadar 6 dalda ödül verildi. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, gelenekselleştirdiği Basın Ödülleri Gecesi’nin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Teymur Otel’de düzenlenen gecede 6 farklı kategoride yarışmaya başvuran ve dereceye giren basın mensupları ödüllendirilirken, basın sektörüne uzun yıllar hizmet vermiş isimlere de meslek onur ödülü verildi.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen ödül gecesi iş, siyaset, bürokrasi ve basın camiasını bir araya getirirken, davetliler gecenin sonunda Grup Şahane’nin seslendirdiği eserler eşliğinde doyasıya eğlendi. GGC’nin ev sahipliğindeki organizasyon da katılımcılardan takdir gördü. GGC Başkanı İbrahim Ay ve Yönetim Kurulu Üyelerinin misafirleri kapıda karşıladığı gecede yapılan konuşmalarda önemli mesajlar verildi. Gecenin açılış konuşmasını yapan GGC Başkanı İbrahim Ay, “En geç 10 gün içerisinde, 2+1 ve 3+1’den oluşan örnek dairelerimiz bitmiş olacak ve hep birlikte örnek dairelerimizi görmeye gideceğiz.” diyerek meslektaşlarına müjdeyi verdi.

 

AY: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

 

Mesleğin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, halkın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan meslektaşlarının canla başla çalıştığını belirten Ay, “En az bizim kadar çile çeken, gizli kahramanlarda gazetecilerin cefakar eşleridir. 3 yıldır bu geceyi düzenlerken, en fazla hassasiyet gösterdiğimiz konu, meslektaşlarımızın eşlerinin de, yılda bir kez de olsa bizlerle olması. İstiyoruz ki yıl da bir kez de olsa, sizlerle beraber olalım,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü büyük aile olarak birlikte kutlayalım. Bu gece bize katıldıkları için meslektaşlarımızın değerli eşlerine bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum.”

 

BASIN ÖNEMLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ

 

Ülkenin zor günlerden geçtiğini ifade eden Ay, “Geride bıraktığımız 2016 yılında, hiç birimizin tasvip etmediği, hain bir süreç yaşadık. Çileler çektik. Ülkemiz kritik günler yaşarken, biz gazeteciler de ülkemiz adına kaygılandık, bir taraftan da görevimizi en iyi şekilde icra etmeye çalıştık. Türk basını 15 Temmuz sürecinde çok önemli bir duruş sergiledi. Gerek yerel basın, gerekse ulusal basın, söz konusu vatan olduğunda, neler yapabileceğimizi gösterdi. Bu olaylar, aynı zamanda basının gücünü ve önemini bir kez daha ortaya koydu. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Umarım, aynı olayları bir daha yaşamayız ve umarım bizler de karşınıza daha güzel haberlerle çıkarız. Bizler, gelecek nesillere güzel bir emanet bırakmak istiyorsak, birlik ve beraberlik içinde camiamızı yüceltelim. Ve kentimizin gelişimine katkıda bulunalım. Bu gece bu salonda daha büyük projeleri hayata geçirecek bütünlüğü görebiliyorum. Yeter ki, hoşgörü ve sevgiyi aklımızdan çıkarmayalım. Yeter ki, bu birlik ve bütünlüğümüzü artırarak devam ettirelim.” dedi.

 

MESLEKTAŞLARIMIZ EV SAHİBİ OLACAKLAR

 

GGC yönetimi olarak göreve geldikleri günden bugüne aldıkları güç ve enerjiyle çalıştıklarının altını çizen Ay, “Sizlerle birlikte önemli işler yaptık. Güzel projelere imza attık. Meslektaşlarımıza yönelik dil kursları, Gaziantep Barosu ile imzaladığımız gazetecilere yönelik ücretsiz avukat desteği, birinci derece yakınlarımızın da dahil olduğu, özel hastaneler ile yapılan sağlık protokolleri ve daha birçok proje. Bugün bu salonda bunları tek tek anlatmayacağım. Zaten biliyorsunuz. Bugün burada, bu aile ortamında iş konuşmak yerine, birlikte güzel dakikalar geçirmeyi daha çok tercih ederim. Aile ortamı dedik ama biliyorsunuz ki, aile olmanın yolu da sıcak ve mutlu bir yuva sahibi olmaktan geçiyor. Sıcak yuva için de güzel birer evimizin olması gerekiyor. Bir çoğunuzun benden yeni gelişmeler konusunda bir şeyler duymak istediğinizi biliyorum. TOKİ ile imzaladığımız protokolün ardından, 10 ay gibi kısa bir süre içerisinde, binalarımız hızla yükseldi. 14 bloğumuzun kaba inşaatı tamamlandı. Örnek dairelerimizin Aralık ayında biteceğini söylemiştik ama gerek kış koşulları, gerekse dairenin tamamında kullanılacak malzemedeki eksikler nedeniyle kısa süreli bir gecikme yaşadık. Büyük ihtimal ile en geç 10 gün içerisinde, 2+1 ve 3+1’den oluşan örnek dairelerimiz bitmiş olacak ve hep birlikte örnek dairelerimizi görmeye gideceğiz. Fiyatlandırmayla ilgili de sona yaklaştık. Şunu ifade etmek isterim ki, meslektaşlarımın en iyi şartlarda konut sahibi olması için büyük bir mücadele örneği sergiliyoruz. TOKİ yönetimi ile sürekli istişare halindeyiz. Her detayı, en ince ayrıntısına kadar düşünüp değerlendiriyoruz. Gönül isterdi ki, sizlere çok daha iyilerini yapalım. Bu salonda bulunan emekçi arkadaşlarım, sizler çok güzel şeylere layıksınız. Ama bu projenin de kolay ortaya çıkmadığını, büyük uğraşlar verilerek yapıldığını bilmenizi isterim.”dedi.

 

YERLİKAYA: “GAZETECİLERE MİNNETTARIZ”

 

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “15 Temmuz darbe gecesi Gaziantep’te çalışan tüm basın mensuplarını yüzde yüz değil yüzde yüzün üzerinde bu görevi layıkı ile yaptınız. Allah sizden razı olsun. Sizleri seviyoruz, sizlere minnetarız.” dedi.

Gecede konuşan Yerlikaya, “2016 yılının Türkiye değil Dünya’daki en büyük olayı Türkiye’de yaşanılan 15 Temmuz gecesiydi. Bu ülkenin aziz evlatlarının dostluğunun kıymetini bilmeyen belki 40 yıldan beri kendi akıllarınca çılgın projeleri o gece fütursuzca sahneye konuldu. Yine kendi Hollywood vari filmlerinde onlardan işittiğimiz cümleyi bizim milletimiz söyledi. ‘Yapabileceğiniz en iyi davranış, en iyi hareket bu mu?’ dedi. Onlar öyle planlıyorlardı ama bizim milletimiz vicdanlarında DNA kodlarında istiklalini, istikbalini, özgürlüğünü hiç kimseye hiçbir oyuna bırakmayacak olduğunu 7,5 milyar dünyaya gösterdi. Kimse bunu beklemiyordu. Bir şeyi daha gördük. Milletimizin o refleksi siz kıymetli basın mensuplarımızın ilk etapta görsel basın çünkü hepimiz o anda ya cep telefonumuza ya televizyona bakıyorduk. Saat 21.00’de 15 Temmuz Şehitler köprümüzün kapandığını televizyonlardan gördük ama yine televizyonlardan Reis-i Cumhur ile Başbakanıyla ‘Bu kalkışmaya ihanete hayır. Dışarıya çıkıyoruz, engel oluyoruz’ duruşunu biz görsel medya ile oradaki kıymetli vicdanlarla, dillerle, davranışlarla şahlanarak bir araya geldik. Dolaysıyla hamaset cümleleri değil. Gönlünden geldiği gibi söylüyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında yer alan, milletinin ve vicdanının sesine ayna olan, basın mensubu olmanın hakkını veren bütün basın mensuplarımızı yürekten kutluyorum. Allah onlardan razı olsun. İbrahim Ay ve yönetimine bu şehrin valisi olarak teşekkürlerimi iletmek istiyorum.”dedi.

ŞAHİN; “HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYORSUNUZ”

 

Ödül töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin;  “Güçlü bir ülke olacağız, hedefi olan, köklü bir geçmişimiz var. Toplumun en önemli ihtiyaçlarından biri olan haber alma özgürlüğü, tarafsız ve bağımsız gazetecilik bizim en büyük ihtiyacımız.” dedi. Konuşmasına törene katılanları selamlamakla başlayan Fatma Şahin; “Gaziantep bir medeniyet şehridir, bir ensar şehridir ama en önemli özelliğimiz ise 100 yıl önce büyük bir mücadele vermemizdir.” ifadelerini kullandı.

“İBRAHİM AY, BAŞARILI İŞLERE İMZA ATIYOR”

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay’ın Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun en genç cemiyet başkanı olduğunu söyleyen ve çalışmalarını beğendiklerini belirten  Mehmet Ali Dim, şöyle konuştu: “Bu vesile ile bizim en genç başkanımız Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’a teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte ondan çok daha fazla faydalanacağız. Gaziantep’ten çıkıp Türkiye genelinde önemli görevlere gelecek diye düşünüyorum. Başarılı işlere imza atıyor. Burada Türkiye’nin her yerinden gelen sizleri bir arada toplayarak Gaziantep’in tanımına katkıda bulunuyor. Ödül alsın veya almasın yarışmaya katılan bütün gazeteci arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM