UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  $1.610,2100
 • EURO
  $0,4553
 • ALTIN
  $51.214,7900
 • BIST
  1,2054
‘GİRİŞİMCİ MERKEZİ’  KURULUYOR

‘GİRİŞİMCİ MERKEZİ’  KURULUYOR

  . Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı İbrahim Yetkinşekerci ise genç girişimcilere ‘Girişimci Merkezi’ kurulacağı müjdesini verdi.   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği geleneksel deneyim paylaşım programında Casper Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı tecrübelerini paylaştı. Fakılı ‘Casper’in kuruluş hikayelerini anlattı ve genç girişimcilere başarı tüyoları […]

 

. Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı İbrahim Yetkinşekerci ise genç girişimcilere ‘Girişimci Merkezi’ kurulacağı müjdesini verdi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği geleneksel deneyim paylaşım programında Casper Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı tecrübelerini paylaştı. Fakılı ‘Casper’in kuruluş hikayelerini anlattı ve genç girişimcilere başarı tüyoları verdi

Başarılarımız devam edecek

Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı İbrahim Yetkinşekerci yaptığı açılış konuşmasında “Dünya 4’üncü sanayi devrimine girdi. Şehir olarak ruhumuzda olan girişimciliğimizin artık katma değeri yüksek ürünlerin üretimine ve ihracatına yönelmekten başka çare göremiyoruz. Gençler olarak bizler sanayi devrimini örnek alıp, icatlar çıkarıp, geçmişteki tecrübeleri de kulağımıza küpe yapıp, ülkemiz ve geleceğimiz için fark yaratarak çalışmamız gerekmektedir. Bu bağlamda bugün sayın Fakılı’dan öğrendiklerimizi bir sonraki gün bakış açımızda yarattığı olumlu değişiklerden istifade edeceğiz. Bu olumlu katkı ve olumlu geri dönüşümler sonucu Casper Bilgisayar gibi benzer başarı hikayeleri sahipleriyle sizleri buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

GİRİŞİMCİ MERKEZİ KURULUYOR

 

 

 

2017 yılında uygulamayı planladıkları projeden de bahseden Yetkinşekerci, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle girişimci gençlere yönelik girişimci merkezi kurulacağı müjdesini verdi. Yetkinşekerci, “Çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu noktada ticaret odamızın girişimleriyle bu merkezin kurulma noktasında Alman Uluslararası işbirliği kuruluşu GIZ ile işbirliği yapmayı planlamaktayız. Merkez, girişimcilerin fikirlerini danışmanlar eşliğinde gerçekleştirebilecekleri, ücretsiz ofis imkanlarından faydalanabilecekleri ve gerektiğinde yatırımcılarla bir araya gelebilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyoruz. Umuyoruz ki 2017’de bu merkezin kurulması yönünde büyük bir mesafe alacağız” dedi.

 

 

 

OYNANAN OYUNLARI BOZACAĞIZ

 

 

 

“Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın çalışma hayatında milli seferberlik çağrısını duyduk” diyen ve seferberliği desteklediklerini söyleyen Yetkinşekerci, “Bizler de genç girişimciler olarak bu seferberliğe gücümüz yettiğince destek vererek ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacağız” diye konuştu.

 

 

 

NE YAPARSANIZ YAPIN AŞKLA YAPIN

 

 

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu da yaptığı konuşmada başarı hikayelerinin sadece genç girişimcilere değil kendilerine de çok şey kattığını söyledi. Hıdıroğlu, “Genç Girişimciler Kurulu Deneyim-Paylaşım programlarıyla sadece gençlerin değil bizlerin de ufkunu açıyorlar. Başarıya imza atmış kişiler bizlere de bir şeyler öğretiyor. Kalkınma için değer ve fark yaratmamız gerekiyor. İmkan ve beceri yaratmak kişinin kendi elinde. Ne yaparsanız yapın aşkla yapın” dedi.

 

 

 

YABANCI ŞİRKETLERİ İNCELEDİM

 

 

 

Casper Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı öncelikle Gaziantepli olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başladı. “Bir hayalim vardı ve o hayalim peşinden koşayım dedim” diyen Fakılı, “İş adamı nasıl olunur? Bir şirket en iyi şekilde nasıl yönetilir? Bu konularda bir eğitim görmedim. Görme fırsatım da olmadı. Fakat 28 yıllık iş hayatım boyunca birçok durumla karşılaştım. Binlerce toplantıya girdim ve bütün dünyadan insanları tanıdım. Ve birçok yabancı şirketleri inceleyerek, kendi şirketimi ona göre yönetmeye çalıştım. Bu konuda eğitim alma fırsatınız varsa kesinlikle alın. Daha kolay olur. Benimki biraz zor oldu. Öyle strateji kitapları falan da okumadım. Bunun yerine tarih kitapları okumayı tercih ettim. Çünkü aradığım bütün soruları tarih kitaplarında buldum. Bana o kitaplar yol gösterdi. Hâlâ haftada en az iki kitap okurum. O kitaplarda her şey vardır. İş vardır, hayat vardır, tecrübe vardır, strateji vardır. Tarih tekrar eder. Hep tekrar eder ve size bir şeyler verir” diye konuştu.

 

 

 

ZAMANI İYİ YÖNETİN

 

 

 

“Üniversite 3’üncü sınıfta kendi şirketimiz kurmak istedim ama hiç tecrübem yoktu. Şişli’de bir dershanede hafta sonları bilgisayar öğretmenliğine başladım” diyen Fakılı, “Çok deneyim kattı ancak yeterli gelmedi. Sonra teknisyen olarak çalıştım. Ciddi fırsatlar doğdu. Değişik donanımlarla çalışmayı öğrendim. Ancak plansız gitmiyordu. Zamanı yönetmeyi öğrendim. O altın değerindeydi. Lütfen zaman planlayın. Bunu yaparsanız hem boş zamanınız olacak hem de diğer işlere zaman ayırabileceksiniz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM