[wp-story id="118872"] GKV Özel Liseleri Robotik-Kodlama atölyesi açıldı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.895,8300
 • EURO
  $0,9428
 • ALTIN
  $42.574,6400
 • BIST
  1,1721
GKV Özel Liseleri Robotik-Kodlama atölyesi açıldı

GKV Özel Liseleri Robotik-Kodlama atölyesi açıldı

GKV Özel Liseleri ve Bilişim Teknolojileri Bölümü işbirliğiyle GKV Özel Okulları bünyesinde “Robotik-Kodlama Atölyesi” açıldı.

Öğrencilerin analitik ve eleştirel düşünme, problem çözebilme, kendi oyunlarını ve robotlarını oluşturabilme, tasarım odaklı düşünme gibi önemli becerileri kazandırmayı hedeflendiği Robotik-Kodlama Atölyesi’nin açılış törenine GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcıları CanHoşcan ve İsmet Tiryaki, GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, GKV Özel Ortaokulu Müdürü Abdullah Dağlı, GKV Özel İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Robotik Kulübü öğrencileri katıldı.

“Hayal Edebiliyorsan, Üretebilirsin”

GKV Özel Liseleri ve Bilişim Teknolojileri Bölümü işbirliğiyle GKV Özel Okulları bünyesinde açılışı gerçekleştirilen “Robotik-Kodlama Atölyesi” ilgili açıklama yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir, “Öğrencilerimizin 21. Yüzyıl becerilerine sahip, bilişsel, sistematik ve algoritmik düşünme becerileri gelişmiş, üreten bir birey olabilmelerine katkı sağlamak için oluşturduğumuz atölyede Scratch, MS Kodu Game Lab, Python, JavaScript, C ve C++ dillerini öğretiyoruz. Akıllı cihaz tasarımında ise mBlockforScratch, ScratchforArduino, ArduinoIde, Raspberry Pi, Lego Mindstorms Ev3 ve VexRobotics kullanılıyor. Erken yıllardan itibaren teknolojiyi kullanarak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için Robotik-Kodlama Atölyesi’ni kurduk. Emeği geçen öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yapılan açılış töreninin ardından öğrencilerle uygulamalı eğitim çalışmaları yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM