Pet Shop
GKV’de Dil eğitiminde Farklılaştırılmış Öğretim Çalıştayı düzenlendi

GKV’de Dil eğitiminde Farklılaştırılmış Öğretim Çalıştayı düzenlendi

ABONE OL
26 Kasım 2016 15:56
GKV’de Dil eğitiminde Farklılaştırılmış Öğretim Çalıştayı düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğretmenlerin mesleki gelişimini sürdürebilmek için hizmet içi eğitim seminerlerinin yanı sıra çalıştay ve söyleşilerini de sürdürüyor. Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin yabancı dil öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen hizmet içi eğitim, çalıştay ve söyleşilerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini açıkladı.
Yaşadığımız dünyada teknolojinin hızla değiştiğini ve buna bağlı olarak dünyanın önemli gelişim süreci gösterdiğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin kurum olarak Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının bu gelişime ayak uydurduğu ve yeni eğitim teknolojilerine paralel olarak İngilizce ve diğer yabancı dillerle ilgili öğretim tekniklerinin dünyayla aynı anda uygulamaya konduğunu ifade ederek, “Yabancı dillerle ilgili eğitim veren öğretmenlerimizin bu alandaki yenilikleri yakından takip etmesi ve gelişmelere adapte olarak yeni teknikleri ve teknolojileri Gaziantep Kolej Vakfında uygulaması dünyadaki gelişimle eş zamanlılık göstermektedir. Öğretmenlerimizin hizmet içi eğitimlerini sürdürürken zaman zaman dünyanın farklı ülkelerinden yabancı diller alanında otorite olan isimlerin de Gaziantep’te ve kurumumuzda ağırlanmasını ve öğretmenlerimizle birlikte çeşitli etkinliklere katılmaları sağlanmaktadır. Son olarak Farklılaştırılmış Öğretim konulu bir çalıştay düzenledik. Çalıştayımız da Oxford’un Eğitmeni Christopher Sheen’i davet etti. Christopher Sheen, öğretmenlerin, alıştırma becerilerini, zayıf ve güçlü öğrencilere de hitap edecek şekilde üretken becerilerle birleştirerek öğretmenliklerini geliştirmek için kullanabilecekleri teknikler ve etkinlikler üzerine çeşitli sunumlar gerçekleştirdi. Uygulamalı geçen çalıştayımızda verimli sonuçlar aldık. Önümüzdeki süreçte de bu tür etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz. Eğitimde esas olan dünyayla eş zamanlı gelişmeleri takip etmek ve kurum içerisinde uygulayarak bizlere emanet edilen nesillerin çağdaş eğitim almasını sağlamaktır. Bu anlamda Gaziantep Kolej Vakfı yarım asırdan fazla bir zamandır üstlendiği misyonunu başarıyla sürdürürken öğrencilerine sağladığı imkanlar ve yeni kazanımlarla elde edebilecekleri organizasyonlarını sürdürecektir” dedi.
Gaziantep Kolej Vakfı Yabancı Diller öğretmenlerini kapsayan çalıştayda öğretmenlerin yeni eğitim tekniklerini ve uygulamaları içeren sunumları ilgiyle takip ettiği ve sunumlar sırasında aktif olarak etkinliklere katıldığı da ifade edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r