[wp-story id="118872"] GKV’liler “Belıevers” i sahneledi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.895,8300
 • EURO
  $0,9428
 • ALTIN
  $42.574,6400
 • BIST
  1,1721
GKV’liler “Belıevers” i sahneledi

GKV’liler “Belıevers” i sahneledi

GKV Özel Ortaokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından İngilizce olarak sahnelenen “Believers” büyük ilgi gördü. Okul öncesi dönemlerden itibaren sahne sanatlarının GKV Özel Okulları için büyük önem taşıdığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı ve Ortaokul Müdürü Can Hoşcan Belıevers’in sahnelenmesinde emeği geçen öğretmen, öğrenci ve idarecileri kutladı.   GKV Özel Ortaokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından hazırlanarak sahnelenen; […]

GKV Özel Ortaokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından İngilizce olarak sahnelenen “Believers” büyük ilgi gördü. Okul öncesi dönemlerden itibaren sahne sanatlarının GKV Özel Okulları için büyük önem taşıdığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı ve Ortaokul Müdürü Can Hoşcan Belıevers’in sahnelenmesinde emeği geçen öğretmen, öğrenci ve idarecileri kutladı.

 

GKV Özel Ortaokulu İngilizce Drama Kulübü tarafından hazırlanarak sahnelenen; William Shakespeare’in edebiyat klasiklerinden Romeo ve Juliet ile 19. yüzyıldan bugüne masallarıyla çocukları derinden etkileyen Grimm Kardeşler tarafından yazılmış bir klasik olan “Cinderella” oyunlarının sahnelendiği “Believers’da aynı zamanda 3 farklı koreografi ile modern dans gösterisi  izleyicilerle buluştu. Büyük ilgi gören gösterinin açılış konuşmasında GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı ve Ortaokul Müdürü Can Hoşcan sahne sanatlarının Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları için büyük önem taşıdığını ve ana okulu itibarıyla öğrencilerin bu alanda yetişmesi için yürütülen projelerin başarıyla sonuçlandığını ifade ederek etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutladı.  Gösterilere  Genel Müdür Yardımcısı İsmet Tiryaki, Yabancı Diller Direktörü Cristina Mirela Gültekin, idareciler, öğretmenler ve çok sayıda veli izleyiciler arasındaydı.

Believers adlı İngilizce müzikali sahneye uyarlayan ve yönetmenliğini yapan GKV Özel Ortaokulu İngilizce öğretmenleri Zeliha Kurt ve Eda Tekin 8 ay süren çalışmanın ardından izleyiciyle buluşmanın kendileri için önemli bir onur kaynağı olduğunu, ortaokul 5 ve 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan 30 öğrencinin görev aldığı gösterilerin başarıyla sahnelendiğini ve oyunun tamamının İngilizce sahneye uyarlandığını ifade ettiler. Gösterilerin ardından öğrencilere başarı sertifikaları verilirken GKV Özel Liseleri ve Ortaokulu Dans Kulübü öğrencileri de bir gösteri gerçekleştirerek izleyenleri adeta büyüledi.  Kadrosunda 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin yer aldığı oyunun hazırlıkları toplam 8 ay sürdü.  Toplam 30 öğrenci görev aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM