SON DAKİKA

GSO-MEM’DE AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK

Bu haber 09 Mayıs 2018 - 18:50 'de eklendi ve 3529 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM), 10 Mayıs Perşembe günü saat 10:30’da, firmaların rekabet güçlerinin arttırılmasına yönelik, AR-GE ve Tasarım Merkezi kurmaları, Devlet teşvik ve desteklerinden faydalanmaları, yapılacak işlemler ve başvuru süreçlerinin anlatılacağı bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü AR-GE ve Tasarım Merkezleri Daire Başkanı Fatih Kemal Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirilecek programda katılımcılara sunum yapılarak soruları cevaplanacak.

Programda daha sonra Prof. Dr. Uğur Cem Hasar kamu-üniversite- sanayi işbirliği hakkında bilgi verecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, özel sektörde, AR-GE merkezi ve Tasarım Merkezi kuran firmaları vergi indirimi, sigorta pirimi desteği, gelir vergisi desteği, damga vergisi istisnası, gümrük vergisi istisnası, teknogirişim sermayesi desteği gibi desteklerle teşvik ediyor.

Bu doğrultuda GSO tarafından, firmaların, bakanlığın teşvik ve desteklerinden faydalanmaları, AR-GE ve Tasarım Merkezi kurulmasında yapılacak işlemler ve başvuru süreçleri ile ilgili eğitim faaliyetleri organize ediyor.

UA-76681437-2