SON DAKİKA

GSO nun Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu nun vefatının 26. yılı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO nun Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu nun vefatının 26. yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Bu haber 15 Ocak 2020 - 18:20 'de eklendi ve 5887kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Endüstri Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO’nun Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu‘nun vefatının 26. yılı sebebiyle anma mesajı yayımladı.

Ünverdi, mesajında, Gaziantep ve ülke sanayisinin öncülerinden olan merhum Sani Konukoğlu’nu rahmet ve şükranla andıklarını belirtti.

GSO’nun 1989-1990 yılları aralığında ilk yönetim kurulu başkanlığını Sani Konukoğlu’nun 16 Ocak 1994’te yaşamını kaybettiğini aktaran Ünverdi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmetli Sani Konukoğlu memleket aşkı, girişimciliği ve yenilikçiliği ile sanayimizin kurucularındandır. 1950’li yıllarda Gaziantep’te el tezgahlarını motorlu tezgaha dönüştürmüş ve buna benzer birçok yeniliğin gerçekleşmesine öncülük etmiştir. Rahmetli Sani Konukoğlu ve sanayici büyüklerimiz Gaziantep sanayisinin gelişmesinde ve büyümesinde rehberlik görevi üstelenmişlerdir. Onların kentimiz ve ülkemizin bugünlere gelmesi için verdikleri çaba ve savaşım azmi tamamımız için ders niteliğindedir. Böylesi bir neslin varisleri olarak biz de devamlı yenilikçi olmak ve ufkumuzu geniş tutmak zorundayız.”

UA-76681437-2