UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  $1.242,0700
 • EURO
  $0,2735
 • ALTIN
  $32.480,0000
 • BIST
  1,2172
Promosyon tamam sıra intibak’ta

Promosyon tamam sıra intibak’ta

Gaziantep İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Kadir Sümer, “Derneğimizin çabalarıyla bu promosyon ortaya çıktı. O hesaplamalardan emeklilerin haberi yoktu. Asıl önemli olan intibak yasası çıkması. İntibak çıktığı zaman emekliler rahatlayacak” dedi.   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir açıklamanın ardından Emeklilerin yıllardır mücadelesini verdiği promosyon uygulaması hayata geçiyor. Çalışma ve Sosyal […]

Gaziantep İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Kadir Sümer, “Derneğimizin çabalarıyla bu promosyon ortaya çıktı. O hesaplamalardan emeklilerin haberi yoktu. Asıl önemli olan intibak yasası çıkması. İntibak çıktığı zaman emekliler rahatlayacak” dedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir açıklamanın ardından Emeklilerin yıllardır mücadelesini verdiği promosyon uygulaması hayata geçiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir açıklamanın ardından Emeklilerin yıllardır mücadelesini verdiği promosyon uygulaması hayata geçiyor. Emeklilere verilen promosyonun önemli olduğunu ancak intibak yasasının çıkması gerektiğini söyleyen Gaziantep İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Kadir Sümer, “Derneğimizin çabalarıyla bu promosyon ortaya çıktı. O hesaplamalardan emeklilerin haberi yoktu. Asıl önemli olan intibak yasası çıkması. İntibak çıktığı zaman emekliler rahatlayacak” dedi.

GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARARAK PROMOSYONU HAK ETTİLER

Gaziantep İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Kadir Sümer, “Derneğimizin çabalarıyla bu promosyon ortaya çıktı. O hesaplamalardan emeklilerin haberi yoktu. Bunları ortaya çıkarttıktan sonra; bankalarla tartışarak, hükümet görevlileri ile tartışarak, gerçekleri ortaya çıkararak promosyonu hak ettiler. Anlaşılan bankalar Mayısa kadar belli bölgelerde belli tarihlerde bu promosyonları vererek bitirmiş olacaklar. Emekliler bankalardan promosyon alırken 3 yıl boyunca maaşımı sizden alacağım diye taahhüt ediliyor. Çünkü bankalar bizden bunu istiyor, aksi takdirde oradan paranızı çekemezsiniz” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERİN İNTİBAKA İHTİYACI VAR

Emeklilerin intibak yasası ile daha iyi bir yaşantı sürebileceklerini söyleyen Kadir Sümer, “Emeklilerin intibaka ihtiyacı var. 2000 öncesi intibak yapıldı ve ödendi. 2000’den 2008’e kadar ve 2008’den 2014’e kadar yapılması gerekiyor intibak yasasının. Bu yasalarda da önümüzdekiler baz alınarak yapılması gerekiyor o hak önceki emeklilere verildiyse diğer emeklilere de verilmesini bekliyoruz. Ben de mağdurlardan biriyim 2000’de emekli oldum bir günle 350 TL zararım var. Promosyon emeklilere gerekli, emekliler zor şartlarda geçiniyor inşallah bu da gerçekleşir. Promosyon emeklinin doğal hakkı. Asıl önemli olan intibak yasası çıkması. İntibak çıktığı zaman emekliler rahatlayacak. Zaten biz zammımızı enflasyona göre alıyoruz, çok fazla bir gelir elde edemiyoruz. Elektrik, doğal gaz gibi tüketimlerden zaten aldığımız zam gidiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com