SON DAKİKA

‘’HALKIMIZA EFENDİ DEĞİL, HİZMETKAR OLMAK İÇİN ADAYIM’’

DAHA ÖNCE YEREL YÖNETİMLERDE ÖNEMLİ TECRÜBESİ BULUNAN BEKİR ÖZTEKİN, ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI.

Bu haber 12 Kasım 2018 - 17:34 'de eklendi ve 27629 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep siyasetinin tanınmış isimlerinden Bekir Öztekin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Şehitkamil Belediye Başkanlığı’na adaya dayı olduğunu açıkladı. Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı’na kalabalık bir grupla giderek resmi başvurusunu yapan Öztekin, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, halka hizmet hakka hizmettir şiarıyla halka efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için yola çıktıklarını söyledi.

‘’’MAKAMLAR AMAÇ DEĞİL, HALKA HİZMET İÇİN ARAÇ OLMALIDIR’’

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı’na resmi müracaatını yaptıktan sonra neden aday adayı olduğu konusunda bazı açıklamalarda bulunan Bekir Öztekin, geçmişte yerel yönetimlerde görev aldığını ve makamları hep araç olarak gördüğünü ifade etti. Başkanlığın ağır bir vebal ve sorumluluk taşıdığını bildiğini dile getiren Öztekin, ‘’Geçmişte gerek Şehitkamil ilçemizde gerekse Oğuzeli ilçemizde önce insan, önce adalet şiarıyla çalıştık. Halkımız ve partili partisiz tüm kesimler buna şahittir. Allah kısmet ederse yeni dönemde de aynı şiar ile halkımızın yaşamsal sıkıntılarını giderici ve yaşamı kolaylaştırıcı hizmetler yapacağız. Halka tepeden bakmayan, halkıyla dertlenen çizgimiz sapmadan devam edecektir.’’dedi.

‘’AK PARTİ BELEDİYECİLİKTE BİR TARİH YAZMIŞTIR’’

Ak Parti döneminde yerel yönetimlerde önemli projelere imza attığına da dikkat çeken Öztekin şunları söyledi: ‘’Partimiz ülke sorunlarının yanı sıra belediyecilik alanında da önemli hizmetlere imza atmıştır. Gaziantep’te de önemeli işler yapıldı. Ancak kentimiz büyüyor ve büyüdükçe yeni sorunlarla yüzleşiyoruz. Şahsımın ve ekibimin geçmiş tecrübesi bu sorunlara akılcı çözümler üretmeye fazlasıyla yetecektir. Ortak akılla kararlar alarak, mazarete sığınmadan Şehitkamil ilçemizde alacağımız hizmet bayrağını daha yukarılara çıkartmaya çalışacağız.’’

BELEDİYECİLİKTE TECRÜBELİ BİR İSİM

2004 yılında Şehitkamil Belediye Başkan Vekiliğinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinde yer alan Öztekin, 2009 yılında yapılan seçimlerde ise Ak Partiden Oğuzeli Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve seçimleri kazanarak başkanlık görevine getirilmişti. Şehitkamil ilçesinin sorunlarını yakından bilen bir isim olan Öztekin, amacının sosyal hayatı kolaylaştıran hizmetler yapmak olduğunu ifade etti.

Bekir Öztekin Kimdir?

1955 yılında Gaziantep Oğuzeli’nde dünyaya gelen Bekir Öztekin, lise eğitimini Gaziantep‘te tamamladıktan sonra 1982 yılında Suudi Arabistan Kral Abdulaziz Üniversitesi Dil Enstitüsü, 1986 yılında Mekke Ummül Kura Üniversitesinden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Mısır El Ezher Üniversitesi bitirerek aynı üniversitede 2 2 yıl master yapmış ve aynı üniversitede Diller ve Tercüme Bölümünde Öğretim Üyeliği yapmıştır. Birçok ülkede konferans vermiş ve birçok vakıfta yöneticilik yapmıştır. 2004 yılında Şahitkamil Belediye Başkan Yardımcılığının yanı sıra Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinde yer almış ve evli olup 6 çocuk babasıdır.

2009 yılında yapılan seçimlerde Ak Partiden Oğuzeli Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve seçimleri kazanarak başkanlık görevine getirilmiştir.

Oğuzeli’ne önemli hizmetlere imza atan Öztekin 2018 yerel seçimlerinde Şehitkamil Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.

UA-76681437-2