UA-123728131-1
reklam

rolex watch replica tie offers the perfect twin extension procedure.

 • DOLAR
  $3.246,7800
 • EURO
  $0,7623
 • ALTIN
  $42.613,6100
 • BIST
  1,1402
HAYRAN KALDILAR

HAYRAN KALDILAR

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) ev sahipliğinde düzenlenen European Business Association İş Adamları (EUBA) toplantısı, Gaziantep’te gerçekleşti.   Tüm Sanayici İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) ev sahipliğinde düzenlenen European Business Association İş Adamları (EUBA) toplantısı, Gaziantep’te gerçekleşti. Yatırım şehri Gaziantep’te bir takım incelemelerde bulunmak üzere şehre gelen 56 kişilik heyet, gerçekleştirilen panel sonrasında Gaziantep Organize […]

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) ev sahipliğinde düzenlenen European Business Association İş Adamları (EUBA) toplantısı, Gaziantep’te gerçekleşti.

 

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) ev sahipliğinde düzenlenen European Business Association İş Adamları (EUBA) toplantısı, Gaziantep’te gerçekleşti. Yatırım şehri Gaziantep’te bir takım incelemelerde bulunmak üzere şehre gelen 56 kişilik heyet, gerçekleştirilen panel sonrasında Gaziantep Organize Sanayi Sitesi’ni (OSB) ziyaret ederek Gaziantep’i dünyada temsil eden firmalarla görüş alışverişinde bulundu. Heyet OSB’deki yatırım alanlarını inceleyerek Gaziantep’in güvenilir bir yatırım şehri olduğunu kaydetti. Kuzey Şehir Projesi TOKİ konut alanlarını da yerinde inceleyen heyet Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni yatırımlarından dolayı takdir etti.

 

Avrupa’nın 9 ülkesinde European Business Association İş Adamları (EUBA) bünyesinde faaliyet gösteren Avrupalı işadamları bölgedeki yatırım olanaklarını incelemek üzere Gaziantep’e geldi. TÜMSİAD Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, EUBA İşadamları Genel Başkanı Cahit Kerenciler, TÜMSİAD Gaziantep Şubesi Başkanı Kazım Apa ve çok sayıda işadamı katıldı.

 

“GAZİANTEP GÜVENLİ YATIRIM ŞEHRİDİR”

Gaziantep’in dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olduğunu ve yatırım şehri olması dolayısı ile öncelikli tercih edilmesi gereken şehirler arasında yer aldığını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak , “Gaziantep’ten dünyaya haykırıyoruz. Paris, Brüksel, New York ne kadar güvenliyse Gaziantep de o kadar güvenlidir. Ülkemizde bulunan herkesi Gaziantep’in kültürünü ve tarihini görmeye davet ediyoruz. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelerek Gaziantep’i ziyaret eden işadamlarımızı Gaziantep’e yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

“PROJELER HIZ KESMİYOR”

Osman Toprak, Gaziantep’in Türkiye’nin önde gelen sanayi kentleri arasında yer aldığını söyledi. Gaziantep’te sanayinin gelişmesi için önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Toprak, “Sanayimizin gelişmesi için Organize Sanayi Bölgemiz ile birlikte ortak projeler yürütüyoruz. 5’inci organize sanayi bölgesinin yanında TOKİ ile birlikte 50 bin konutluk proje başlattık. OSB’de çalışanların rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi son derece önemli bir projeyi hayata geçirdik. Şehrimizin ekonomik alanda kalkınması amacıyla ulaşım, konut, tarihi ve kültürel varlıkların ortaya çıkartılması anlamında çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“BOZULMASI GEREKEN BÜYÜK OYUNLAR VAR”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan büyük hesaplar olduğunu dikkat çekerek, “Bugün dünyanın her köşesinde sınır ülkesi olarak Gaziantep’e gelmekten tereddüt edenlere çok güzel bir yanıt verdiniz. Ülkemiz üzerinde oynanan büyük hesaplar var. Bu hesaplara dur diyebilmek adına bu tür faaliyetler son derece önemlidir. Bizim buradan dünyaya mesaj vermekten ziyade sizlerin gelerek her şeyi yerinde görmeniz bizim için çok önemlidir. Gaziantep’te hayat eskisinden daha hızlı devam ediyor. Biz bu coğrafyada yaşıyoruz. Coğrafya kader demektir ve biz bu kaderi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

“İŞÇİ GİTTİLER İŞVEREN OLDULAR”

EUBA İş Adamları Genel Başkanı Cahit Kerenciler, tarihi, kültürü, sanayisi ve bulunduğu coğrafyayla Türkiye’nin önde gelen kentleri arasında yer alan Gaziantep’e iş ziyareti düzenlemekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Cahit Kerenciler, “Gaziantep’i çok seviyoruz o nedenle özellikle Gaziantep’i seçtik. Avrupa’nın hayat standartlarına ayak uydurduk. Buradaki işadamlarımız işçi ailesi olarak Avrupa’ya gidip fabrikalarda işçi olarak çalışırken şimdi işveren oldular ve bulundukları ülkelerde istihdam sağlıyorlar. Avrupalı işadamları olarak Türkiye Cumhuriyeti ve diğer Müslüman kardeşlerimizin Avrupa’daki temsilcisi olup iş sahalarımızı karşılıklı geliştireceğiz” diye konuştu.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÜYÜK BİR ŞANS

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için çok büyük bir şans olduğunu kaydeden EUBA İş Adamları Genel Başkanı Cahit Kerenciler, “Türkiye 15 Temmuz’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu ile atlatmıştır. Kendileri Türkiye için çok büyük bir şanstır. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir telefonu ile Türkiye sokaklara döküldü. O telefon Türkiye’yi kendine getirdi” dedi.

 

APA: “GAZİANTEP EN DOĞRU KARAR”

Yatırım şehri olarak Gaziantep’in seçilmesinde doğru bir karar verildiğini ve Gaziantep’in dünyanın en önemli sanayi kollarına sahip olduğunu vurgulayan TÜMSİAD Gaziantep Şubesi Başkanı Kazım Apa, “ Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen işadamlarımızı Gaziantep’te ağırlamaktan onur duyuyoruz. Gaziantep yatırımları ile dünyada adından söz ettiren bir şehirdir. Bugün yapılan panelin ardından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım alanlarını gezerek istişarelerde bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

 

PLAKETLER VERİLDİ

EUBA İş Adamları toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’a, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şimşek’e ve TÜMSİAD Başkanı Kazım Apa’ya plaketleri EUBA İş Adamları Genel Başkanı Cahit Kerenciler, tarafından verildi.

 

KUZEY ŞEHİR PROJESİ HAYRAN BIRAKTI

Gaziantep’teki yatırım alanlarını incelemek üzere şehre gelen heyet Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan ve TOKİ tarafından inşa edilmeye başlanan Kuzey Şehir projesine hayran kaldı. Kuzey şehirdeki TOKİ alanlarını da gezen heyet böyle toplu bir yapılaşmanın dünyada önce Çin’de hayata geçirildiğini ikinci olarak ise Gaziantep’te hayata geçirildiğini kaydetti.

 

BAŞKAN APA HEYETİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURDU

TÜMSİAD Başkanı Kazım Apa, Gaziantep’e gelen 56 kişilik heyeti OSB’de yatırımcılarla buluşturdu. Fabrikalarda inceleme yapan heyet yatırımlara hayran kalarak yeni yatırım alanlarının açılması için öncülük etmeye hazır olduklarını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM