[wp-story id="118872"] HKÜ’DE ORYANTASYON GÜNLERİ BAŞLDI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.856,6900
 • EURO
  $1,1447
 • ALTIN
  $62.166,0000
 • BIST
  1,1601
HKÜ’DE ORYANTASYON GÜNLERİ BAŞLDI

HKÜ’DE ORYANTASYON GÜNLERİ BAŞLDI

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı başladı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı başladı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi, bu yıl aralarına yeni katılan öğrencilerine özel, Üniversiteyi ve Gaziantep’i tanıtmak amacıyla, […]

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı başladı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin (HKÜ), 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 4 günlük oryantasyon programı başladı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, bu yıl aralarına yeni katılan öğrencilerine özel, Üniversiteyi ve Gaziantep’i tanıtmak amacıyla, 4 gün sürecek kapsamlı bir “Öğrenci Oryantasyon (yeni öğrencilerin Üniversite hayatına adaptasyonu) Programı” düzenliyor.

2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesini tercih ederek bu yıl HKÜ ailesine yeni katılan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen oryantasyon programının açılışına Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu ile öğrenciler katıldı.

24 bölüme öğrenci alındı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin her alanda gelişime önem veren bir üniversite olduğunu belirten Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Bu yıl 24 bölümde eğitim veriyoruz. Son iki yıldan beri yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyoruz. En çok tercih edilen üniversiteler arasında ilk on içerisinde yer alıyoruz. Üniversitedeki 9 bölümümüz ise vakıf üniversiteleri arasında taban puanı bakımından en yüksek puanla öğrenci alarak bütün vakıf üniversiteleri arasında ilk 5’e girmeyi başardı. 15 bölümümüz ise ilk 10’da yer alıyor. Oldukça iyi durumdayız. Öğrencilerimizin eğitim öğretim, Ar-Ge ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermesi gerekmektedir. Sadece eğitim öğretimin yapıldığı yerlere üniversite diyemeyiz. Üniversitelerde eğitim öğretimin yanı sıra mutlaka Ar- Ge ve sosyal sorumluluk da olmalıdır” şeklinde konuştu.

“Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi”

”Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Geçtiğimiz ay Gaziantep’te bir kına gecesinde akıl almaz bir hainlik ve terör eylemi sonucu hayatını kaybeden çocuklarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. 15 Temmuz gecesi ve şanlı tarihimiz boyunca aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, “Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgemizin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. 28 ilde vakıf yatırımı yüksek öğretim kurumu olarak ilk kurulan vakıf üniversitesidir. Üniversitelerimiz niceliğin niteliklerle ayrıştığı dünyada evrensel bilgi ve belgelerin sürekli güncellenen müfredatın takip edildiği, akademik kariyerin, araştırmaların, uzmanların, doktorların ve bilim adamlarının yetiştiği yerdir. Üniversiteler ayrıca ülkemizin insan kaynağının da yetişmesinde önemli rol oynayan kurumlarımızdır. Üniversitemizde bursluluk oranı yüzde 40 seviyesindedir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ekonomik bir üniversitedir. Yüksek fiyat anlayışı hiçbir zaman olmamıştır. Bununla beraber tüm öğrencilerimiz üniversitede eğitimini sürdürürken başarı bursu elde edebilmektedir” dedi.

“Başarı grafiğimiz her geçen yıl yükseliyor”

Öğrencilerin ülkemizin geleceğine yön verecek nesillerin kendileri olduğunu her fırsatta hatırlaması gerektiğini vurgulayan Kalyoncu, “Üniversiteleri 4-5 yıllık eğitim öğretim hayatı olarak düşünmeyin, su süreçte ülkemizde ve ülkemizin dışında gelişen olaylar sizin gündeminizin dışında asla kalmamalıdır. Başarı grafiğimiz her geçen yıl bir önceki yıla oranla daha da yükseliyor. Üniversitede eğitiminizi sürdürdüğünüz dönem içerisinde mutlaka en az bir yabancı dili çok iyi derecede konuşabilecek seviyede öğrenmelisiniz. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM