Pet Shop
İki lider arasında sürpriz görüşme

İki lider arasında sürpriz görüşme

ABONE OL
26 Ağustos 2016 17:51
İki lider arasında sürpriz görüşme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

s

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Federasyonu Başkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde Halep’e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonla görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sırdeki-son-gelismeler-141219/” title=”a Suriye’deki son gelişmeler”>a Suriye’deki son gelişmeler ve terörle mücadele konuları ele alındı.

İki liderin, Türk-Rus ilişkilerini normalleştirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları görüşmede, Halep’e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Erdoğan’ın Fırat Kalkanı harekatı hakkında da Putin’e bilgi verdiği görüşmede, bölgenin güvenliği açısından IŞİD başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle ortak mücadelenin büyük önem taşıdığına işaret edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve RusyaDevlet Başkanı Putin’in Çin’deki G-20 zirvesi esnasında ikili bir görüşme yapma konusunda da mutabık kaldıkları öğrenildi


En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (5)


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r