[wp-story id="118872"] İnşaat Mühendisleri Berke Barajını inceledi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.493,9200
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.581,7400
 • BIST
  1,1781
İnşaat Mühendisleri Berke Barajını inceledi

İnşaat Mühendisleri Berke Barajını inceledi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nin üye ve mühendis adaylarına yönelik olarak düzenlediği teknik gezileri devam ediyor. İnşaat Mühendisleri Odası bu kez de Berke Barajına yönelik teknik gezi gerçekleştirdi. VERİMLİ GEZİ İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, üyelerin ve öğrencilerin teknik bilgilerini geliştirmek amacıyla düzenli olarak mühendisliğin farklı alanlarına yönelik teknik geziler […]

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nin üye ve mühendis adaylarına yönelik olarak düzenlediği teknik gezileri devam ediyor. İnşaat Mühendisleri Odası bu kez de Berke Barajına yönelik teknik gezi gerçekleştirdi.

VERİMLİ GEZİ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, üyelerin ve öğrencilerin teknik bilgilerini geliştirmek amacıyla düzenli olarak mühendisliğin farklı alanlarına yönelik teknik geziler gerçekleştirdiklerini söyledi. Farklı üretim proseslerinin yerinde görülmesi amacıyla Berke Barajına yönelik düzenlenen teknik gezinin verimli geçtiğini ifade eden Başkan Çeliktürk, şöyle devam etti:

“İnşaat Mühendisleri Odası olarak teknik gezilerimize Türkiye’nin en büyük 10. hidroelektrik santrali olan Berke Barajına yönelik gezi ile devam ettik. Baraj yapıları mühendisliğin Hidrolik Anabilim dalı altında değerlendirilmektedir. Berke Barajı 449.464 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilmektedir. Berke Barajı Hidroelektrik Santraline gerçekleştirilen gezi ile katılımcılar hem santrali yakından inceleme fırsatı buldu hem de barajın üretim aşamasından itibaren hizmet veren mühendislerle üretim prosesleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM