Pet Shop
İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KİLİS’E ÇIKARTMA YAPTI

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KİLİS’E ÇIKARTMA YAPTI

ABONE OL
18 Mart 2017 11:39
İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KİLİS’E ÇIKARTMA YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İMO KİLİS BELEDİYESİ VE 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİYLE ORTAK PROJELER YAPACAK.

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası başkan ve yönetim kurulu üyeleri Kilis Belediyesi ve 7 Aralık Üniversitesini ziyaret ederek ortak projeleri masaya yatırdı. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ile yapılan görüşmede, özellikle belediyelerin proje kontrolünde yaşadıkları sıkıntıları gidermek amacıyla İnşaat Mühendisleri Odası ile belediyenin işbirliği yapması konusunda görüş birliğine varıldı. 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karaçoşkun ile yapılan görüşmeler neticesinde ise üniversitede okuyan mühendislik bölümü öğrencilerinin mesleğe hazırlanması konusunda işbirliği yapılmasına karar verildi.

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Kilis ilinde incelemelerde bulundular. Kilis’te görev yapan mühendislerin yaşadığı sorunlar ve bölgesel sıkıntılar masaya yatırılarak çözümleri konusunda görüş alış verişinde bulundular. Gökhan Çeliktürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı ziyaret ederek inşaat mühendislerinin ve inşaat sektörünün yaşadığı sıkıntılar dile getirdiler. Statik projelerin kontrolünde yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması ve standart hale getirilmesi, proje kontrollerindeki sıkıntıların giderilebilmesi için işbirliği yapılması konusunda prensipte anlaşma sağladılar. Konuyla ilgili olarak bilgi veren İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk şöyle dedi “ Kilis Belediyesi, Oğuzeli, Şehitkamil ve Şahinbey ilçe belediyelerinin proje kontrolünde yaşadıkları sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla statik uygulamalarda ortak proje olsun istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz ve bir kitapçık hazırlayarak bunu yayınlayacağız. Böylelikle ortak bir proje kontrolü üzerinde anlaşmış olacağız. Kontrol eden üyelerimiz ve proje yapan üyelerimizin işini kolaylaştırmış olacağız. Proje kontrollerinde sıkıntılar asgariye indirilecektir. Ayrıca Kilis ilimiz Suriye’den gelen göç dolayısıyla yaşadığı sıkıntıları da masaya yatırdık ve yaşanılan sorunların giderilebilmesi için ortak projeler yapmaya karar verdik. Biz oda olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Kilis belediyemize her türlü katkıyı sunmaya hazırız”

Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep yönetim kurulu göreve yeni başlayan Kilis 7 Aralık Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u ziyaret etti. Ziyarette İnşaat Mühendisleri Odası ve Üniversite arasındaki ilişkileri geliştirmek, Üniversitenin İnşaat mühendisleri bölümünde okuyan öğrencilerin eğitimi, gelişimi ve sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Ziyaretle ilgili olarak bilgi veren İnşaat mühendisleri Başkanı Gökhan Çeliktürk ‘’Göreve geldiğimiz günden itibaren Akademik oda olma yolunda yoğun çalışmalar içerisindeyiz. Bu yüzden Hinterlandımızda bulunan bütün üniversitelerle yakın iş birliğinde olmaya gayret gösteriyoruz. Bu üniversitelerde görev yapan öğretim görevlileri, okuyan öğrenci üyelerimiz ile yakın diyalog kurduk. Bunun neticesinde öğrenci üyelerimizin yaşadığı sorunlar, gelişimleri konusunda yönetim olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de Üniversitelerimizle işbirliği içerisinde olacağız’’ dedi.

Görüşmede konuşan sayın Rektör Karacoşkun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kilis şehrimizin çok güzel bir şehir olduğu üniversitemizin gelişmekte olan bir üniversite olduğu ve Kilis’te okuyan öğrencilerin kaliteli bir eğitim almaları için bütün ekibiyle var güçleriyle çalışacaklarını belirtti.

Rektör ziyareti sonrasında Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nazım ŞEKEROĞLU ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Eyyüp Karakan ziyaret edilerek Mühendislik fakültesinin ve okuyan öğrencilerin durumu hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r