[wp-story id="118872"] İrfan Kaplan:Zam Değil Zulüm – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.441,9700
 • EURO
  $1,0778
 • ALTIN
  $47.870,4600
 • BIST
  1,1727
İrfan Kaplan:Zam Değil Zulüm

İrfan Kaplan:Zam Değil Zulüm

 CHP Gaziantep milletvekili İrfan kaplan yapılan zamları sert dile eleştirerek,bu  zam değil bu zulüm diyerek isyan etti.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan kaplan Gaziantep Tutku Gazetesinde yaptığı açıklamada. Gündemi değerlendirdi.  Son 1 yıldan beri yaşanan ekonomik kriz en son zamla bardağı taşırdığını belirten  CHP Gaziantep milletvekili  İrfan Kaplan,  kur artışı birde  yapılan zamlar gerçekten  vicdanları kanattı. Bu kadar ağır zam karşısında vatandaş perişan olur.”dedi.

 Sanayici zamlar yüzünden üretimi durduruyor

Kaplan,” Bir ülkenin gelişmesi sanayicilerin ve üreticilerin yolunu açılması istihdamı ile olur. Her geçen gün kapanan iş alanları satış yapamamaları karşısında birde kur ve zam artışı sanayici bitirdi. Sanayicinin  bitmesi demek işsizlik demek. Açlık demek sefalet demek. BOTAŞ, doğalgaza konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 zam yapmasıyla işletmeleri büyük sıkıntı içerisine soktu. Buda kapanan fabrikalara neden oluyor. Kapanan fabrika  demek. İşsizlikte artış demek. Buda esnafın bitişi demek. İşsiz adam  berbere, kasaba, manava, bakkala gidemez alışveriş yapamaz demek.”dedi.

 Hangi iş yüzde 30 kar ediyor

Kaplan,” Bankalar faizi yüzde 30’a çıkardı. Bunda  üreticiler nasıl kullanacak? Nasıl yatırıma  dönüştürecekler.  Hangi iş yüzde 30 kar ediyor acaba ? Bankalar bu zamları aşağı çekmeli. Sanayicileri ve üreticilerin yolunu açmalı.”

 Hükümet  bir an önce  tedbir almalı

Kaplan,” Türkiye ekonomi ateşine düşmüştür. Hükümet bir an önce tedbirleri almalı. Bu ateşi büyütmemeli. Bu ateş büyürse  tüm Türkiye zarar görür. Yapılan bu zamlar ve banka faizleri ve kur artışı  engellenmelidir.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM