[wp-story id="118872"] Kadınlarımız demokrasiye sahip çıkmalı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.816,5900
 • EURO
  $1,0934
 • ALTIN
  $62.365,6300
 • BIST
  1,1648
Kadınlarımız demokrasiye sahip çıkmalı

Kadınlarımız demokrasiye sahip çıkmalı

Gaziantep’te kadınlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize koro halinde saldırıyorlar, cesaretiniz varsa gelin televizyonlarda tartışalım” dedi. Gaziantep’te temaslarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantepli kadınlar ve kadın STK temsilcileri ile toplantı yaptı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, kadınlara çağrıda bulunarak, “Bütün annelerimizi kadınlarımızı demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu gazi şehrin kadınları, […]

Gaziantep’te kadınlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize koro halinde saldırıyorlar, cesaretiniz varsa gelin televizyonlarda tartışalım” dedi.

Gaziantep’te temaslarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantepli kadınlar ve kadın STK temsilcileri ile toplantı yaptı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, kadınlara çağrıda bulunarak, “Bütün annelerimizi kadınlarımızı demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu gazi şehrin kadınları, ev ev dolaşıp bütün şehri ikna etmelisiniz. Siz anneler olarak çocuklarınızı freni olmayan bir otobüse çocuklarınızı bindirir misiniz? Şimdi bize 80 milyonunu freni olmayan bir otobüse bindirir misiniz? Annelerin bir uzlaşma iradesi var. Annelerimiz önemli. Sizin çocuklarınız sınava girmeden üniversiteye girebilir mi, hayır. Ama Suriyelilerin çocukları sınavsız giriyor. Elbette insanlığa saygımız var ama eşit adil bir sistemle yönetilen insanlığa. Onun için hayır diyoruz” dedi.

Kendisinin mazlumdan ve mağdurdan yana olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bize koro halinde saldırıyorlar. Eğer cesaretiniz varsa gelin sizin televizyonlarınızda tartışalım bu konuyu. Bütün yetkileri neden bir adama veriyoruz. Ben mazlumdan ve mağdurdan yanayım. Onlar zalimden ve zulümden yanalar” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, 18 yaşında milletvekili olacak gençlerin askere gitmeyeceğini de ileri sürerek, “Görüş kimlik ve yaşam tarzımız farklı olabilir ama aynı bayrağın altında yaşıyoruz. Onların çocukları 18 yaşında milletvekili ve ömür boyu askerlikten muaf olurken, sizin çocuklarınız El Bab’a gidecek, eksi 35 derecede PKK ile mücadeleye gidecek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Vatandaşın derdi işsizlik, 6 buçuk milyon işsiz var. Ama onların derdi işsizlik değil. O yüzden bunlara dur demek için, demokrasiye sahip çıkmak için bunlara hayır diyoruz. Evet demenin günahı çok ağırdır. 12 Eylül’de hayır demek yasaktı. Bedelini hepimiz ödedik. Şimdi de hayır diyene terörist diyorlar. Bizler terörist değil vatanını, milletini, bayrağını seven insanlarız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM