[wp-story id="118872"] Karkamış’a İnal’la Şaha Kalkacak – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.895,8300
 • EURO
  $0,9428
 • ALTIN
  $42.574,6400
 • BIST
  1,1721
Karkamış’a İnal’la Şaha Kalkacak

Karkamış’a İnal’la Şaha Kalkacak

Siyaset ve iş dünyasının başarılı ismi Ahmet İnal, AK Parti’den Karkamış Belediye Başkan Aday Adayı oldu. AK Parti teşkilatlarının yakından tanıdığı bir isim olan Ahmet İnal, “Karkamış’ı şaha kaldırmak” için aday olduğunu açıkladı.

Ak Parti İl Binasında başvuruda bulunan Ahmet İnal, “Bugün burada Adalet Kalkınma Parti’mizden Karkamış Belediye Başkan aday adaylığına ilişkin açıklama yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu itibarla bana bu imkanı sağlayan başta Ak Parti İl Teşkilatı’mız olmak üzere bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Benim için son derece anlamlı olan bu günde AK Parti’mizin kurulduğu 2001 yılından beri partimin misyonuna ve vizyonuna uygun olarak yıllarca; yerelde ve genelde milletimize hizmet çabası içinde oldum ve olmaya da devam etmek istiyorum. Amacımız Karkamış’ı daha iyi bir ilçe yapmak. Ekibim ve vatandaşların desteği ile Karkamış’ı şaha kaldıracağız” dedi.

 

BEŞİKTEN MEZARA BELEDİYECLİK

 

İnal, şöyle devam etti: “Sosyal imkânlarıyla belediye hizmetleri ile insanlarımızın doğduğu günden vefatına kadar ihtiyaç ve sorunlarını gidermektir. Bu vesile ile ben ve ekibim Karkamış belediye başkanlığı görevine talibiz. Ayrıca Ak Parti’mizden memleketimizin tüm belediye başkanlıklarına aday adayı olan arkadaşlarımıza da başarılar dilerim. Partimizin kurucusu ve fikir babası olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’ın söylediği gibi durmak yok yola devam” diyerek; Karkamış belediye başkanlığı aday adaylığım Karkamış’a barak ovasına, memleketimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum”

 

AHMET İNAL KİMDİR

 

Ahmet İnal, 1950 Nizip/Gaziantep doğumludur. Eğitim hayatına ortaokulda son verdikten sonra iş hayatına atılmıştır. Uzun yıllar Gaziantep’te çeşitli alanlarda çalışmış, kurmuş olduğu İnfer Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir konuma sahip olunması amacı ile kurulan Roketsan’a mızrak füze ana gövdesi yapmıştır. 2004-2014 yılları arası Gaziantep Organize Sanayi Müteşebbis Heyetinde 10 yıl görev almış olan Ahmet İnal, AK partinin kurulduğu 2001 yılından beri partisinin misyonuna ve vizyonuna uygun olarak halkına hizmet için çalışmış ve sırasıyla, 2004 ve 2009 yılları yerel seçimleri sonucunda Gaziantep İl Genel Meclis Üyeliği, 2014 yılı yerel seçimleri sonucunda da Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilmiş olup halen bu görevi sürdürmektedir. Gaziantep İl Genel Meclis Üyeliği görevi sırasında 10 yıl süre ile il genel meclisi grup başkan vekilliği yapmıştır. Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında da görev alan Ahmet İnal, 5 yıldır sürdürmekte olduğu Karkamış-Nizip-Oğuzeli 17 Parça Torun Köyleri Dernek Başkanlığı görevine halen devam etmektedir. Evli olan Ahmet İnal, iş ve siyasi hayatında edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir Karkamış oluşmasına katkı sağlamak amacı ile “Karkamış Belediye Başkan Aday Adayı” olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM