SON DAKİKA

KEŞANLI ALİ DESTANI SEÇKİN KOLEJİNDE HAYAT BULDU

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 19:43 'de eklendi ve 3629 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Özel Seçkin Koleji öğrencileri Haldun Taner ‘in yazdığı ve dünyanın bir çok ülkesinde sergilenen  tiyatro oyunu “Keşanlı Ali Destanı”nı oynadı.

Özel Seçkin Koleji AKM salonunda sergilenen tiyatro oyunu izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.  İşlemediği bir suç yüzünden hapishanede yatan Keşanlı Ali’nin halkın gözünde kahraman haline gelmesi, katili olduğu iddia edilen adamın yeğeni olan  sevdiği kız Zilha’ya kavuşmak istemesi ve  muhtar seçildiği semtin sorunlarına çözümler bulma mücadelesindeki kara mizahi olayların anlatıldığı tiyatro oyununda seyirciler keyifli dakikalar yaşandı.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp YILMAZ sergilenen oyun ile ilgili;Seçkin Koleji ailesi olarak yaparak,yaşayarak öğrenme modelini örnek aldığımız eğitim-öğretim sistemimizde öğrencilerimizi aktif bir şekilde derslere ve etkinliklerimize katmaktayız. Öğrencilerimizin bu eseri canlandırması bizi heyecanlandırdı ve mutlu etti.Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder,gösteriye katılım gösteren misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.

UA-76681437-2