[wp-story id="118872"] Kömür fiyatları belli oldu – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.493,9200
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.581,7400
 • BIST
  1,1781
Kömür fiyatları belli oldu

Kömür fiyatları belli oldu

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, dolardaki yükselişe rağmen esnafların ve ithalatçı firmaların vatandaşları mağdur etmeyecek fiyat artışı içerisinde oldukları söyledi. Keklik, “2018-2019 kış sezonu açılmıştır. Sezonumuzun başta esnafımız olmak üzere tüm Gaziantepli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Kış sezonu fiyatlarımızda dolar kurundaki artışa rağmen esnafımız ve ithalatçı firmalarımız elini taşın altına koyarak hareket etmiş […]

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, dolardaki yükselişe rağmen esnafların ve ithalatçı firmaların vatandaşları mağdur etmeyecek fiyat artışı içerisinde oldukları söyledi. Keklik,

“2018-2019 kış sezonu açılmıştır. Sezonumuzun başta esnafımız olmak üzere tüm Gaziantepli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Kış sezonu fiyatlarımızda dolar kurundaki artışa rağmen esnafımız ve ithalatçı firmalarımız elini taşın altına koyarak hareket etmiş ve tüketicimizi mağdur etmeyecek bir fiyat istikrarı sağlama gayreti içerisinde olmuştur.Fiyatlarımız;  1. Sınıf sobalık peşin 1500 TL, 2. Sınıf sobalık peşin 1400 TL, Yerli ve Milli olan ve bu kış ilk defa ilimizde ısınma amaçlı kullanılacak olan yerli kömür fiyatı 950 TL, tahta parçasının da ton fiyatı 750 TL olarak belirlenmiştir.

Kaloriferlik kömürde ise kaloriferlik karpuz kömür 275 dolar, kaloriferlik fındık kömür 260 dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyatların altında satılan ürünlere ve sosyal medya üzerinden tamamen tüketiciyi aldatmaya yönelik fiyatlara itibar edilmemelidir. Tüketicimiz mağdur olmamak adına kömürü şehir içerisinde irtibat bürosu bulunan ve odamız tarafından 2018 yılını belirten mavi renk logosu  camında asılı olan esnafımızdan almalıdır.

Şehir içerisinde irtibat bürosunun camında 2018 yılını belirten logosu bulunan esnaf odamıza kayıtlı esnafımız olduğundan bu firmalardan yapılan kömür alımından herhangi bir zarar görülme riski olmayacağı malumdur. Herhangi bir zarar söz konusu olduğunda ise odamız tüketicimizin haklarını korumaya yetkilidir. Vatandaşlarımız belirttiğimiz hususla ilgili olarak ve ayrıca kış ortasında cadde veya sokak başlarında araç üzerinde kömür satışı yapan araçları da odamızın 0342 239 01 00 numaralı hattına veya Alo zabıta 153 numaralı telefona bildirmeleri halinde gerekli işlemlerin yapılacağından emin olabilirler. ”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM