UA-123728131-1
reklam

rolex watch replica tie offers the perfect twin extension procedure.

 • DOLAR
  $3.246,7800
 • EURO
  $0,7623
 • ALTIN
  $42.613,6100
 • BIST
  1,1402
Köylü Kadınlar Yol Kapattı

Köylü Kadınlar Yol Kapattı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde kadınlar bozuk yollarının yapılmaması nedeniyle kaya ve çöp konteynerleri ile mahalle yolunu ulaşıma kapattı.

Öfkeli kadınlar, jandarma ve kolluk ekipleri kabilinden kandırma edilerek, 3 gündür mestur bulunan sefer baştan ulaşıma açıldı.

Gaziantep’in İslahiye ilçesine ilişkin Yeşilyurt Mahallesi’nde canlı kadınlar, Barbaros Caddesi Uğur Sokak’ta yyolu trafiğe kapattı. Yolu kayaç parçaları ve konteynerler ile kapatan kadınlar, traktör ve vasıtaların geçmiş olmasına müsaade vermedi.

Mahalle sakinlerinden Asude Demir, “Yolumuz toz, yer mesame açamıyoruz, kışın çamurdan, gökçe edebiyat da türap ve topraktan şen oturamıyoruz. Toz gökçe edebiyat evimizin içine derece giriyor. Bu sefer tek yapılmadı daim böyleydi. Yetkilerin bizlere dediği ’yapılacak, yapacağız’ kelimeleri ha lakin fakat yapılmadı. Yapılmayınca bizimde dayanacak gücümüz kalmadı” diye tepkisini dile getirdi.

Büyük mağdurluk yaşadıklarını özetleyen Demir, “İlçeden buraya bindiğimiz dolmuşlar bizim yöntemler güzel olmadığı için bizi mahallemize artırmak adına metrelerce uzakta bambaşka mahallede bırakıyorlar. Buraya elimizdeki paket ve kolilerle yürüyoruz. Okul servisleri üstelik mahalleye gelmiyor, çocuklarımız üşüşmek durumunda kalıyorlar. Bu mevzuda aşırı mağduruz. Biz de 3 gündür yöntemleri kapadık. Yol yapılana derece da açmayı düşünmüyoruz” dedi.

Diğer hanımlar ise “Yolun ast yapısı tamamlandı bozukluk beklemektedirler ki” diye tepkisini dile getirdi.

Vatandaşların şikayeti hakkında jandarma ve kolluk ekipleri devreye girdi. Kadınlar, jandarma ve şehremaneti ekiplerinin devreye girmesi ile İslahiye Belediyesi Meclis Üyesi Osman Ercan ile görüştü. Ercan, ast binanın tamamlandığını belirterek 20 Temmuz’dan sonraları anahtar taş ve hamam asfalt çalışmasına başlanacağı sözünü verdi. Kadınlar yolun yapımına başlanacağı anlamında maruz sözün peşi sıra 3 çağ sürdürdükleri eylemi sonlandırdı.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM