[wp-story id="118872"]  Kriz En çok marketçileri vurdu – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.516,1000
 • EURO
  $1,0867
 • ALTIN
  $47.856,9200
 • BIST
  1,1781
 Kriz En çok marketçileri vurdu

 Kriz En çok marketçileri vurdu

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı İpekyolu Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Başkanı Mehmet Kalkan,”  Ekonomi krizi  tüm sektörü vururken, en çok etkilenen  marketçiler oldu. Basın tam tersi haber yaparak, bizi topluma hedef tahtası olarak gösteriyor.”dedi.

Ekonomi Krizin tüm sektörde  büyük travmalar yaşattığını belirten Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı İpekyolu Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Başkan Mehmet Kalkan yaptığı  açıklamada,”Ülkemizde yaşanan ekonomik krizle alakalı perakendenin yaşamış olduğu sıkıntılar elbette ki fazla ve yıpratıcı olmuştur. Sermayesini ve birikimini azaltmış, kaybetmiş mağazalarımız ve tedarikçilerimiz meydana gelmiş ve bu nedenle bir takım travmalara neden olmuştur.

Lakin bütün bunlar olurken ve bizlere ağır gelirken, basın ve medyanın perakendeyle alakalı marketlerle alakalı olumsuz ve asılsız haberleri bizleri daha çok üzmüştür.

Oysaki genel anlamda hesaplanamayan ve öngörülemeyen bu olumsuz manzara için  ( ekonomik kriz ) belki de en fazla Perakendeciler etkilenmiş, mevcut emtia ve stokları erimiş, zarar görmüştür.

Buna rağmen medya üzerinden asılsız, yersiz ve masa başında hazırlanan haberler, perakendecilere gelecek zarar göz önünde bulundurulmadan servis edilmiş, haber yapılmıştır.

Biz marketler ve perakendeciler olarak Bölge derneğimiz ve Federasyonumuz olarak, bu asılsız haberleri ret ediyor ve kınıyoruz.

Bizler Perakendeciler ve Derneğimiz olarak, bu olumsuz ve istenmeyen durumla alakalı, en fazla fedakârlık yapacağımızı ve gelecek zararın ülkeye gelmemesini, gerekirse bizlere gelmesini düşünür ve dile getiririz. Bizlere gelecek zararı ülkemiz güçlü olduğu sürece tekrar telafi edeceğimiz kanaatindeyiz İnşallah…  “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM