[wp-story id="118872"] Makine Mühendisleri Ferhat Göçer ile  eğlendi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.895,8300
 • EURO
  $0,9428
 • ALTIN
  $42.574,6400
 • BIST
  1,1721
Makine Mühendisleri Ferhat Göçer ile  eğlendi

Makine Mühendisleri Ferhat Göçer ile  eğlendi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, odanın 64’üncü, şubenin ise 24’üncü kuruluş yıl dönümünü Sanatçı Ferhat Göçer’in katıldığı geleneksel gece ile kutladı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, odanın 64’üncü, şubenin ise 24’üncü kuruluş yıl dönümünü Sanatçı Ferhat Göçer’in katıldığı geleneksel gece ile kutladı.


Gecenin açılış konuşmasını yapan Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ovayolu, geceye katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den seçim vaadi olarak kentteki asansörlerin periyodik bakımlarının odaya verilmesini istedi. Bunun üzerine Şahin, “Açık ve net söylüyorum. Büyükşehrin yetkisinde olanlar başım gözüm üstüne. İlçe belediyeler ile ilgili olan kısmında seninle birebir mücadele edeceğim” dedi.

Teymur Continental’da düzenlenen geceye, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, , Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, davetliler ve makine mühendisleri katıldı.

BİR BAŞARIMIZ VARSA ORTAK BAŞARIDIR


Odanın 64’üncü, şubenin ise 24’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirten Gaziantep Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ovayolu, “Yaklaşık 11 aydır yönetim kurulu olarak sizleri temsilen şubemizi yönetiyoruz. Gaziantep’in en büyük akademik odası olarak sizlerin görüşleri, düşünceleri bizim çalışmalarımıza ışık tutuyor. Bir başarımız varsa bu şube yönetim kurulu üyelerinin ve şube çalışanlarının ortak başarısıdır” dedi.

YENİLİKLER GETİRDİK

11 ay boyunca yönetim olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Ovayolu, “Yenilikler getirdik. Fark yarattık. Makine mobil aplikasyon uygulamasını üyelerimizin hizmetine sunduk. Makine ofis uygulamasını başlatarak Gaziantep’te bir ilki başardık.  Yaklaşık 40’ın üzerinde teknik eğitim semineri yaparak yine bir ilki başardık. Bu dönem en önem verdiğimiz konulardan bir tanesi üye ziyaretleriydi. Üyelerimizi iş yerlerinde, şantiyelerinde, fabrikada ziyaret ederek düşüncelerini öneri ve isteklerini dikkate alarak şubemizi yönetmeye çalıştık. Trafik problemlerinin çözülmesi için çalışmalar yaptık. Ekonomik krizin olduğu bu ortamda üyelerimizin bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla özellikle indirim kampanyaları konusunda ciddi çalışmalar yaptık. Bir çok işletme ile sözleşeler imzaladık. Üniversite öğrencilerimizi sahada ve şantiyelerde mesleğe hazırlamak için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Katma değeri yüksek ürünler üreterek, bu ürünleri dünyanın her yerine satabilecek akademik eğitim almış kişileriz. Üzerimize düşenin fazlarını yapmamız gerekiyor. Ancak yetmez. Bizleri yönetenlerinde bu anlamda destek olması gerekir.  Taleplerimiz çok basit.  Mühendisleri yetiştiren sistemdeki aksamaların düzeltilmesi gerekiyor. Eğitimi, evrensel kurumları ve hukuku bağımsız; devleti şeffaf yapmalısınız. Kalkınmanın yolu budur” dedi.

HEDEFİMİZ YÜKSEK TEKNOLOJİYE GEÇMEK

Bilim ve teknoloji çağında mühendislerin öneminde bahseden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin mühendislere desteklerinin sonsuz olduğunu söyledi. Şahin, “Gaziantep şube başkanımızla, yönetimiyle birlikte çok güzel çalışıyoruz.  Hedefimiz yüksek teknolojiye geçmek. Ülkemizde bilim ve teknoloji çağında iyi mühendislerin yetiştiği, sanayideki ileri teknoloji yakalayarak bir şehri bir ülkeyi inşa etmek.  Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’nin kuruluşu 100. yılında 10.ekonomi olabilmemiz için mutlaka makineyi,  makine mühendisliğini yükselen bir değer haline dönüştürmemiz lazım. Silikon vadilerini kurmamız lazım. İyi mühendisler yetiştirmemiz lazım. Bütün mühendis kardeşlerimize güveniyorum. Sizlerle birlikte kalkınma yolcuğundayız. Artık kalkınma yerelde başlamaktadır. Çift bacaklı bu şehirde bu ülkenin kalkınmasında gücümüzü birleştireceğiz. Büyükşehir belediye başkanı olarak ben ve arkadaşlarım mühendislerin hizmetkârıyız. Yanınızdayız, yakınındayız” ifadesini kullandı.

KENTTEKİ ASANSÖRLERİN BAKIMINI ARTIK ODAMIZ YAPSIN

Gecede Gaziantep’teki asansörlerin bakımını oda olarak üstlenmek istediklerini söyleyen Gaziantep Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ovayolu, Başkan Şahin’den bu konuda söz istedi.  Ovayolu, “Makine mühendisleri olarak talebimiz Gaziantep’teki asansörlerin periyodik kontrollerini artık odamız tarafından yapılmasını istiyoruz. Odamız Türkiye genelindeki asansörlerin hemen hemen yüzde 33’ünü yapıyor.  Kahramanmaraş’ın tüm asansörleri temsilcilik anlamında bize bağlı olduğu için merkez ilçeleri dahil tüm ilçelerin asansörlerini biz kontrol ediyoruz.  Kendi kentimizde bindiğimiz asansörlerin artık makine mühendisleri odası olarak bizim kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yerel seçimler sürecine girdiğimiz bu süreçte sizden bu konuda vaat bekliyoruz” dedi.

AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM

Ovayolu’nun bu sözlerinin üzerine Başkan Şahin “Açık ve net söylüyorum. Büyükşehrin yetkisinde olanlar başım gözüm üstüne.  İlçe belediyeler ile ilgili olan kısmında seninle birebir mücadele edeceğim. Ona da söz veriyorum” cevabını verdi.

GÖÇER’DEN MÜZİK ZİYAFETİ

Geleneksel gecenin düzenlenmesinde sponsor olarak destekte bulunan, katkı sunan firmalara teşekkür plaketi takdim edildi. Gecede Sanatçı Ferhat Göçer, davetlilere müzik ziyafeti sundu. Duygusal şarkılar eşliğinde dans eden davetliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM