UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  $1.236,0600
 • EURO
  $0,2839
 • ALTIN
  $36.302,0000
 • BIST
  1,2071
Mecliste Kafa Karıştıran Tartışma

Mecliste Kafa Karıştıran Tartışma

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin dün gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak ile CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Beyhan Külekçi arasında yaşanan “İmar Tadilatı” tartışması “Rant” tartışmasına dönüşerek derinleşiyor. Külekçi, “Rant uğruna vatandaşın 40 yıllık dağı, 40 günde bağa dönüştürülüyor” derken, Şahsa özel bir şey olmadığını siz de biliyorsunuz. Kafa karışıklığı oluşturmak için söz aldınız” sözleri mecliste kısa bir tartışma oldu..

Büyükşehir Belediyesi dün gerçekleştirilen Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısı’nda gündemin 33.maddesine ilişkin söz alan CHP’li Beyhan Külekçi, itirazda bulunarak 33. Maddenin gündemden çekilmesini istemişti. Külekçi, “Metro AVM’nin arka kısmında kalan bölgede bulunan 3 bin 720 metrekarelik Belediye Hizmet alanı 40 gün önce el değiştirildi. Burada yıllardır bulunan insanlardan alınıyor.  40 gün sonra bu alanda emsal 2.30, 15 kat imar değişikliği meclisimize geliyor. Madem bu imar değişikliği yapılacaktı, eski mülk sahiplerine neden yapılmadı? Yüzde 65 bağış aldık şeklinde bir fayda olacaksa eğer, böyle bir değişiklik için yüzde 70 vermek için sıraya girecek insanlar vardır. Bu maddenin gündemden çekilmesini talep ediyoruz” demişti.

 

Külekçi’nin ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Toprak ise, “Komisyonda da bu konuyu konuşmuştuk. İtirazınızı üzülerek dinliyorum, konuya siz de vakıfsınız. Şahsa özel bir şey olmadığını siz de biliyorsunuz. Kafa karışıklığı oluşturmak için söz aldınız” diyerek cevap vermişti.

 

Mecliste ikili arasında geçen bu tartışmanın ardından CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Beyhan Külekçi sosyal medya üzerinden yeni eleştiriler getirmiş ve tartışmayı sürdürmüştü. Külekçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Evet kafa karıştırıyoruz!!! 40 yıllık mülk sahiplerinden 40 gün önce satın alınan, İmarda BHA (Belediye Hizmet Alanı) görünen 3bin 720 metrekare arsayı 40 gün sonra meclise getir, 15 kat 2.30 Emsal TİCK yap!!! Sonra de ki; Kafa karıştırma!!! Bunun adı dünyanın her yerinde Kişiye özel ön anlaşmalı ve garantili imar değişikliğidir!!! ve kafaları karıştırması gerekir!!! İtiraz edeceğiz. Dava açacağız” ifadelerine yer vermişti.

 

KARARI YARGIYA TAŞIYACAĞIZ!

 

İmarsız olduğu ve Belediye Hizmet alanı olarak tanımlandığı için maliklerin düşük fiyata satışına razı oldukları arsa üzerinden büyük bir rantın söz konusu olduğunu ifade eden CHP’li Meclis Üyesi Beyhan Külekçi, “İmar tadilatı sonrası söz konusu arsa üzerinde 10 katlı lüks bir bina ve giriş katında yapılacak iş yerleriyle sağlanacak rantı insanlarımız bir hesaplasınlar. Değeri en az 2 milyondan onlarca daire ve yine milyonluk işyerleri. Mecliste de ifade ettim. Yine söylüyorum. Madem bu imar değişikliği yapılacaktı, eski mülk sahiplerine neden yapılmadı? Yüzde 65 bağış aldık şeklinde bir fayda olacaksa eğer, böyle bir değişiklik için yüzde 70 vermek için sıraya girecek insanlar vardır. Gözümüzün içine baka baka haksız rant sağlanıyor ve vatandaşlarımız ekonomik kayba uğratılıyor. Böyle bir olayı görmezden gelip, susmamız ve tepkisiz kalmamız beklenemez. Konuyu yargıya taşıyacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com