Pet Shop
CHP’NİN EMSAL DEĞİŞİKLİKLERNE TEPKİ

CHP’NİN EMSAL DEĞİŞİKLİKLERNE TEPKİ

ABONE OL
7 Eylül 2016 11:17
CHP’NİN EMSAL DEĞİŞİKLİKLERNE TEPKİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep’te artan elektrik kesintilerinden Şahinbey Meclisi de payına düşeni aldı. Eylül ayı olağan meclis toplantısı için bir araya gelen meclis üyeleri elektrik kesintisi şokunu yaşadı. Daikalarca karanlıkta kalan meclise Cuma Güzel başkanlık ederken, 6 madde karara bağlandı.
Başkanlığını Cuma Güzel’in yaptığı meclis 6 maddeyi karara bağladı. Maddelerin 4’ü oy birliği ile onanırken, 2’si oy çokluğu ile kabul edildi.
ŞENCAN KARŞI ÇIKTI
Gündemin 3. maddesinde yer alan Ekolojik imar planında değişikliği içeren konuya ilişkin söz alan CHP’li Hasan Şencan, imar tadilatı öncesi yapılan emsal değişikliklerini eleştirdi. Yapılan uygulamanın yanlış olduğuna değinen Şencan’a Cuma Güzel yanıt verdi. Güzel, imar planlarında önemli olanın uygulanabilirlik olduğunu kaydetti.
EKOLOJİK PLAN’A TEŞVİK DEVAM EDİYOR
Şencan daha sonra; “Asım Başkan zamanında Avrupa Birliği tarafından burası için para alındı, o zaman bu parayı geri mi ödeyeceğiz?” diye sordu. Şencan’a yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak; “Ekolojik plana emsal artışı verilecek. Ekolojik evlerle ilgili teşvik devam ediyor. Belediyelerimiz gelire ihtiyacı var, burada özel bir uygulama yok” yanıtını verdi.
MECLİSTE ÇAMLICA DİYALOĞU
Gündemin 5. maddesinde yer alan Çamlıca Konutlarındaki satışa ilişkin maddeye dair söz alan CHP’li Uğur Kalkan; “Çamlıca’da 22 trilyonluk dükkan elimizde kaldı. Daireler de elde kaldı, orada son durum ne?” diye sordu. Kalkan’a yanıt veren Güzel ise; “Çamlıca’da elde kalma sorunu yok, orada prensip gereği satışları kısım kısım yapmayı uygun gördük. Satışa açılan kısımın tamamı satılmadan yeni yer açmıyoruz, yoksa herkes orta katları alır elimizde alt ve üst katlar kalır” dedi. Meclis üyeleri gündemin ardından Nurdağı’nda şehit taziyesine gitti.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (4)


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r