[wp-story id="118872"] MHP Mazbatasını Aldı  – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.856,6900
 • EURO
  $1,1447
 • ALTIN
  $62.166,0000
 • BIST
  1,1601
MHP Mazbatasını Aldı 

MHP Mazbatasını Aldı 

MHP’den Gaziantep milletvekili olan Av. Sermet Atay ve Dr. Muhittin Taşdoğan Adliye binasında düzenlenen törenle mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı ile ilçe seçim Kurulları başkanlarının elinden alarak resmen milletvekili oldu.

24 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili seçilen Bayram Yılmazkaya ve İrfan Kaplan ile MHP’den milletvekili seçilen Muhittin Taşdoğan ve Sermet Atay mazbatalarını aldı.

TAŞDOĞAN: KENTİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM

Gaziantep Adliyesi’ndeki ilk mazbata töreni MHP’liler için yapıldı. Muhittin Taşdoğan ve Sermet Atay kalabalık bir partili topluluğu ile adliyeye adeta çıkarma yaptılar. Mazbata töreni sırasında konuşan Muhittin Taşdoğan, Gaziantep’in sorunlarına çözüm olmak için milletvekili adayı olduğunu belirterek, “Allah bize nasip etti, Gaziantepliler de seçti. Bugün milletvekili olduk. İnşallah Gaziantep’in sorunlarına bugüne kadar nasıl parmak bastık ise bundan sonra da çözüm yolunda gayret göstereceğiz. İnşallah mecliste kentimizi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bana desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ATAY: ANKET ALGISI YAPANLAR CEVABINI ALDI

MHP’den ikinci sıra milletvekili olarak seçilen Sermet Atay, ise Gaziantep’in milletvekili olacağını söyledi. Atay, seçim öncesi yapılan anketlerle algı yapmak isteyenlerin de gereken cevabı aldığını belirten Atay, “MHP seçimlerde büyük bir başarıya imza atarak anket algısı yapanlara gereken cevabı vermiştir. Anketlerde hep MHP’nin baraj altında kalacağı açıklanmıştır. Ancak 24 Haziran seçimlerinde herkes bunların bir algı olduğunu gördü. Anket firmaları da gereken cevabı aldılar. Biz bu başarıya buruk sevinç yaşıyoruz. Üçüncü sıra adayımız Ejder Demir, çok az bir oy farkıyla milletvekili olma şansını kaybetti. Gönül isterdi ki, üçüncü sıra milletvekili adayımız da kazansın” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM