[wp-story id="118872"] Milletvekili Erdoğan’dan “Gazi”lik Ünvanı Gururu – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.859,5000
 • EURO
  $1,1031
 • ALTIN
  $63.951,0800
 • BIST
  1,1624
Milletvekili Erdoğan’dan “Gazi”lik Ünvanı Gururu

Milletvekili Erdoğan’dan “Gazi”lik Ünvanı Gururu

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN’IN GAZİANTEP İLİMİZE GAZİLİK ÜNVANI VERİLİŞİNİN 96. YILDÖNÜMÜ VE İSTİKLAL MADALYASININ VERİLİŞİNİN 9. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAPMIŞ OLDUĞU BASIN AÇIKLAMASI Tarihin altın sayfalarında yer alan Gaziantep Savunması, gururla yâd ettiğimiz ecdadımızın bayrak, vatan, namus ve şerefi için, kendisinden teknolojik olarak çok daha üstün olan düşmana karşı, yokluk ve yoksulluk içinde dahi, […]

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN’IN GAZİANTEP İLİMİZE GAZİLİK ÜNVANI VERİLİŞİNİN 96. YILDÖNÜMÜ VE İSTİKLAL MADALYASININ VERİLİŞİNİN 9. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAPMIŞ OLDUĞU BASIN AÇIKLAMASI

Tarihin altın sayfalarında yer alan Gaziantep Savunması, gururla yâd ettiğimiz ecdadımızın bayrak, vatan, namus ve şerefi için, kendisinden teknolojik olarak çok daha üstün olan düşmana karşı, yokluk ve yoksulluk içinde dahi, neler yapabileceğinin en güzel destanını yazmıştır.

Gaziantep Savunması son günlerini yaşarken bu savunmanın olağanüstü anlam ve önemini takdir eden Türkiye Büyük Millet Meclisi 8 Şubat 1921 tarihli toplantısında 93 numaralı kanunla, dünyada başka hiçbir şehre nasip olmayan “GAZİ”lik unvanını Gazi şehrimize vermiştir.

Bizler de bu ülkenin bağımsızlığı için milli beraberliğimize, milli tarihimize, milli kültürümüze ve milli servetimize sahip çıkarak gelecek nesillerimize daha büyük Türk devleti bırakmalıyız.

Bugün bizlere düşen, canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin emaneti olarak, ülkemizi ve şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmaktır.

Gaziantep’e Gazilik Ünvanının verilişinin 96’ncı yıldönümünü kutlarken Gazi şehrimize İstiklal Madalyası verilmesinin 96.yıldönümünü kutlamanın ayrıca mutluluğu içerisindeyiz.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bu mücadelede canlarını vatan için veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,

Selam ve saygılarımı sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM