[wp-story id="118872"] MUHASEBECİLER MALİ TATİLE PİKNİKLE BAŞLADILAR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.824,1100
 • EURO
  $1,0948
 • ALTIN
  $62.405,4300
 • BIST
  1,1656
MUHASEBECİLER MALİ TATİLE PİKNİKLE BAŞLADILAR

MUHASEBECİLER MALİ TATİLE PİKNİKLE BAŞLADILAR

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Mali tatillerini piknik yaparak başlattılar. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen pikniğe çok sayıda muhasebeci meslek mensubu katıldı. Dülük Piknik alanında aileleriyle beraber  piknik yapan muhasebeciler hoşça vakit geçirdiler. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu her yıl […]

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Mali tatillerini piknik yaparak başlattılar.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen pikniğe çok sayıda muhasebeci meslek mensubu katıldı.

Dülük Piknik alanında aileleriyle beraber  piknik yapan muhasebeciler hoşça vakit geçirdiler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu her yıl geleneksel olarak bir aylık mali tatle piknik yaparak başladıklarını söyleyerek muhasebecilerin Mali tatili hakkında da şu bilgileri verdi:

28.03.2007 tarihli ve 26476 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak aynı gün itibariyle yürürlüğe giren, 5604 sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre meslek mensuplarına ve yükümlülere kolaylıklar getiren “Mali Tatil” uygulaması, bu yıl 1 Temmuz 2017 günü başlayıp – 20 Temmuz 2017 Perşembe günü sona erecektir.

Kanunla meslek mensuplarımıza sağlanan tatilin adı her ne kadar Mali Tatil olmasına ve yirmi günlük bir süreyi kapsamasına rağmen gerçek anlamda meslektaşlarımızın faydalanabileceği bir tatil değildir, meslektaşlarımız olağan zaman da yaptıkları işleri yine bu dönemde de yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Gerçek anlamda bir mali tatil olabilmesi için, Temmuz ayında verilmesi gereken beyanname – bildirimlerin (Haziran ve Temmuz aylarına ait )  Ağustos ayında verilmesi sağlanmalıdır.

Beyan süresi 1-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında olan vergilere ilişkin beyannamelerin verilme süresi 27 Temmuz 2017 Perşembe, bu beyannamelere göre tahakkuk eden vergilerin ödeme süresi 28 Temmuz 2017 Cuma günüdür.

Muhasebecilerin tatili meslek alanımıza kazandırdığımız Mali Tatil ile başlamıştır. Mali tatillerin içerik ve boyutları da radikal bir şekilde değişime uğrayacak, tüm meslektaşlarımız açısından vazgeçilmezliği giderek artacaktır. İş yükü yoğun bir mesleği icra eden mali müşavirlerin, tüm yılın yoğunluğunu, yorgunluğunu, üzerlerinden atmaları, kendilerine ve ailelerine beyanname ve bildirimler arasına arta kalan küçük zaman aralıklarında değil, daha uzun ve nitelikli zaman ayırabilmeleri, biraz da kendi muhasebelerini yapabilmeleri için, mali tatilin kesintisiz olarak 1 ay uygulanması, bu süre içerisindeki tüm beyanname, bildirim ve ödemelerin müteakip ayda yapılmasının sağlanması halinde mali tatil gerçek anlamını bulacaktır.

İçimize sinmese de, gerçek anlamda bir tatil olmasa da, tüm meslektaşlarımın Mali Tatilini kutluyor, sevdiklerinize ve kendinize zaman ayıracağınız huzurlu bir tatil yapmanızı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM